Новости

За умисне ухилення від мобілізації передбачена кримінальна відповідальність

Останнім часом в Україні почастішали випадки вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, пов’язаних з ухиленням від явки на виклик до військових комісаріатів, призову за мобілізацією та військової служби. Такі факти набувають суспільного резонансу і створюють суттєві перешкоди до якісного та своєчасного проведення часткової мобілізації, виконання Збройними Силами покладених на неї завдань та обов’язків в обороні Вітчизни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності. Роз’яснення надає заступник Первомайського міжрайонного прокурора Тимур ВОЛКОВСЬКИЙ.

– Відповідно до статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов’язані Служби безпеки України ­– за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час. Крім того надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом.

– Хотів би звернути увагу, що відповідно до ст. 26 Закону громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом. Так, за умисне ухилення від мобілізації передбачена кримінальна відповідальність (ст.336 Кримінального кодексу України – від 2 до 5 років), а за умисне ухилення від проходження навчальних зборів – кримінальна відповідальність (337 КК України – від штрафу в 1200 грн. до 6 місяців арешту).

Наразі в провадженні СВ Первомайського МВ УМВС України в області перебуває два кримінальних провадження за фактами умисного ухиляння від мобілізації, за ст.336 КК України, за результатами розслідування яких буде прийнято рішення відповідно до вимог кримінального законодавства.

 

Первомайська міжрайонна прокуратура

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска