Новости 10 июля 2015

Екологічне свято с присмаком купальської обрядовості

Уже шостий рік поспіль Мигійська земля, що на Первомайщині, збирає в день працівника природно-заповідної справи силу – силенну людей. Цьогоріч не стало виключенням. Відзначити професійне свято охоронців природи та й за одне свято Івана Купала приїхали з різних куточків Первомайщини. Святкові дійства проходили на мальовничому березі Південного Бугу. Організаторами масових заходів традиційно виступив колектив Національного парку «Бузький Гард» (керівник Владислав Артамонов). Запросили на празник й народний колектив української народної пісні «Червона калина», який протягом вечора виконував обрядові пісні, додаючи святу неперевершений національний колорит.

Як тільки почало смеркатися, на берег Південного Бугу, де зазвичай проходять масові свята мигійчан, потяглася вервечка місцевого люду. Згодом на авто попід’їжджали й містяни. За годину на березі вже було людно. Всі з нетерпінням очікували на початок святкового дійства. Допоки налаштовувалися ведучі, народ радував своїми піснями колектив української народної пісні «Червона калина». Задушевна мелодія й гарні голоси гармонійно спліталися з вечірніми сутінками. Ось уже й ведучі розповідають про свято та вітають його винуватців. Веселі ігри, конкурси, танці, інсценізація. Та все ж таки родзинкою стало створення купальського вінка, до плетіння якого мали змогу долучитися всі охочі.

DSC_0711

За повір’ям плетіння квітчастої дівочої «прикраси» давало наснаги, сили та здоров’я на три роки вперед та вважалося почесним і потрібним ритуалом, особливо коли до його створення долучалися й хлопці, які також шукали свою долю. Зважаючи на те, скільки волонтерів жіночої половини долучилися до його створення, добра половина присутніх буде здорова та щаслива.

Наталя Клименко

Наталя Клименко

– Особисто мене проймає захоплення і навіть гордість, коли бачу, як сучасні дівчата та хлопці без сторонніх підказок влаштовують саме ті обряди, які цього дня проводили наші пращури, – розповідає жителька Первомайська Анжеліка Аксьоненко, яка уже не вперше бере участь у подібних святах.

DSC_0684

Такі заходи, на глибоке її переконання, сприяють збереженню і популяризації наших національних традицій.

Видовищною видалася й традиція пускання вінка на воду. За повірям, дівчата саме в такий спосіб ворожили на свою долю.
– На святі я бачу дуже багато молоді, — звернулась до присутніх голова сільської ради Мигії Світлана Почтаренко . – І те, що ви долучились до його святкування, говорить про те, що духовність наших пращурів поколіннями оберігалась.

Театралізоване купальське дійство закінчилося пізно увечері стрибанням через священний вогонь. Найсміливіші ж пішли шукати чарівну квітку магічної папороті.

Наталя Клименко

2 Комментариев

 1. Ъ

  Июль 10, 2015 at 3:48 пп

  В Первомайске самые красивые девушки!
  Слава Украине!

 2. Леня Самборский

  Июль 10, 2015 at 3:50 пп

  Ну, всех с праздником! Отличный материал!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кто должен быть нардепом по 132 округу?

Самое комментируемое

To Top