Новости

Первомайская прокуратура похвасталась, что вернула Лукашовскому сельсовету двухэтажный дом

3.4K

Как сообщает пресс-служба прокуратуры Николаевской области, благодаря принципиальной позиции Первомайской местной прокуратуры хозяйственным судом Николаевской области территориальной общине Лукашовского сельского совета Первомайского района возвращено недвижимое имущество — двухэтажный жилой дом стоимостью 140 тыс. грн.

Так, местной прокуратурой выявлен факт пользования физическим лицом — предпринимателем домом без каких-либо правоустанавливающих документов, подтверждающих право собственности или пользования указанным помещением.

Учитывая выявленные нарушения, прокуратура в интересах государства в лице Лукашовського сельского совета обратилась в суд с иском об изъятии и возврате в коммунальную собственность недвижимости, который удовлетворен в полном объеме.

Надеемся, что работа прокуратуры по достоинству оценят органы местного самоуправления и указанный дом будет использовано по целевому назначению в интересах общества.

3 Комментариев

 1. Студент Юрколеджу

  Ноябрь 18, 2016 at 7:20 пп

  Щось тут не зовсім зрозуміло.
  Якщо якась особа користувалась двоповерховим будинком без будь-яких правовстановлюючих документів, підтверджуючих право власноті на будинок чи право користування ним,то це мабуть ще не означає, що такий будинок от так зразу за одним махом мав бути переданий у власність сільської ради.
  А якщо мова йшла про будинок, який був у комунальній власності сільради, то є ситуація, що якийсь громадянин може самоуправно захопив чужу власність.
  І тому прокуратура відстоювала інтереси Лукашівської сільської громади та ініціювала за позовом повернення будинку законному власнику. Але й у Сільради повинен був бути документ про її право комунальної власності на будинок).
  Не зрозмілим є і те чого справу вирішував Господарський суд, коли відповідальним за справою перед сільрадою була «Фізична особа».
  Якщо то мова йде про фізичну-особу підприємця (ФОП), то тоді зрозуміло — Господарський суд.
  Але у данному випадку мова, можливо, взагалі йде про один з кількох двоповерхових будинків колишнього колгоспу «Авагард» (с.с.Лукашівка, Лощівка, Єрмолаївка), які будувались для переселенців та своїх колгоспників у совецьку пору (десь у 1980-1985 р.р.)
  Якщо будинкі ці будувались за суто колгоспні гроші, то це було майно колективного господарства, яке підлягало розпаюванню, як і інше подібне.
  Якщо будинки ці будувались за рахунок цільових державних коштів, то будинки повинні були бути переданими до комунальної власності громади Лукашівської сільської ради ще у пору 1979-1986 р.р. та могли бути приватизованими тими людьми, хто в них був прописаний та проживав.
  А так скоріш була ситуація, що цей будинок у свій час не був належним чином оформлений та перебував у статусі безгосподарного.
  Та й у такому разі таке майно після публічного його оголошення безгосподарним (протягом певного часу), в подальшому лише за рішенням місцевого суду міг бути визнаний таким, що підлягав передачі у власність місцевої сільської громади (тобто у комунальну власність села).
  Приблизно здається за нашими законами так.

  І недоречно написано «прокуратура похвасталась».
  Прокуратура не хвастається.
  Вона працює відповідно до Закону про нею та згідно з іншими нормами нашого законодавства.
  Не вірите ?
  Читайте газети та дивіться юридичного характеру ТВ передачі.

 2. За справедливість

  Ноябрь 21, 2016 at 2:47 пп

  Це ще вилами по воді писано! Рішення куплене, нова влада села Лукашівки вирішила зробити власну монополію в селі, та всякими правдами, та неправдами усуває своїх конкурентів, але частіше це робить неправдами та винесенням незаконих рішень!!! Будинок взагалі належить фізичній особі, яка отримала його внаслідок розпаювання колгоспу та надала підприємцю в користування, однак їм цей магазин поперек горла стоїть!!!.Рішення не є остаточним, оскільки продовжується процедура оскарження! Прокуратура разом з сільською безграмотною владою дуже рано почала радіти.

 3. Олег

  Ноябрь 27, 2016 at 10:17 пп

  А то что здание сельсовета приватизировали никому подозрительным не показалось?

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска