Новости 12 февраля 2017

Дромашко розповіла, чому, попри багатомільйонні борги, місто тягне збиткове КП «Тепло» (ВІДЕО)

В Первомайську склалася критична ситуація з опаленням у місті. Через багатомільйонні борги КП «Тепло» НАК «Нафтогаз» може припинити поставки газу для комунальних підприємств міста. 10 лютого депутати міськради забрались на позачергову сесію, щоб виділити з міського бюджету більше 2 млн грн на погашення заборгованості та уникнути відключення тепла в Первомайську, повідомляє «Первомайськ — Інфо». 

В ході сесії депутати висловлювали своє невдоволення ситуацією, адже керівництво КП ще в минулому році знало про необхідність сплати коштів, але так і не провело ефективної роботи з населенням, 60% первомайців просто не сплачують за тепло, в той час як комунальні установи сплачують 89% своїх рахунків.

Мер Первомайська Людмила Дромашко повідомила, що нині міськрада не може допустити відключення тепла, адже послугами централізованого опалення користуються чотири комунальні установи (школи та лікарні), проте влада подумує поставити жителів перед фактом необхідності переходу на індивідуальне опалення.

«Перед початком опалювального сезону у нас була вимога НАК «Нафтогазу» зробити розсрочення платежу станом у 20 млн на 60 місяців, що складає 336 тис. грн ми повинні щомісяця сплачувати. В іншому разі нам ніхто не надавав лімітів і не підписував договір на опалювальний сезон 2016-17 року. Таку місію підприємство виконало і зробило розсрочення на 60 місяців. Вірніше навіть на 55, тому що ця процедура була була зроблена у жовтні, а закон на який посилався «Нафтогаз» був прийнятий ще в квітні місяці», — повідомила мер.

КП є збитковим, але можливості перевести комунальні установи на індивідуальне опалення у міста немає, тому довелось іти на умови НАК «Нафтогаз».

«Станом на 1 січня заборгованість у підприємства по використаному газ була десь в межах 5 млн, частину коштів майже на мільйон гривень було зроблено залік по 20-й постанові. Все інше допомогли частково і в нас за грудень місяць залишається непокритими 2 млн грн. Коли починався сезон, всі чітко знали, що КП з тими потужностями, які в нього залишились, буде практично працювати в збиток. Сьогодні навіть при 100% оплаті споживачами у нього є майже 1,5 млн грн видатків, тому що воно надає послуги дуже невеликій частині населення. Багато хто говорив, що треба було закрити (КП, — ред) — треба було закрити! Це те, що стосується населення. Те що стосувалося чотирьох об’єктів бюджетної сфери — ми не мали можливості, наш інвестор не підтверджував нам свою можливість перевести їх на індивідуальне опалення. За рахунок того, що в нас залишилось чотири об’єкти бюджетної сфери ми вимушені були надавати послуги по опаленню… Сьогодні залишається чотири бюджетні установи і мова йде не про населення, населення можна було б привести до такого стану, що ти не платиш — відповідайте за себе, але там (в комунальних установах, — ред) є діти», — додала Дромашко.

2 Комментариев

 1. Просто Іван

  Февраль 13, 2017 at 9:25 дп

  Город тягне збиткове комунальне підприємство тому, що Теплове комунальне підприємство роками «тягнуло» населення, яке користувалось його прохолодними послугами.
  В Одесі он вже ліфти кожного дня падають, бо експлуатували те підйомне господарство 30 років аби-як, так і наші тепловики працювали аби-як роками. Як і водоканал.
  От і прийшов здих.
  Настав писець.
  І не тільки Тепловикам, а ще раніш и Водоканальцям, і ЖЕКам, а там в невдовзі і ЕлектроРЕСам, мабуть.
  Скоро запропонують усе те кончене передати в власність народу у вигляді таких собі профільних ОеСБеБів.
  Виробничні підприємства у народа одібрали, розграбували, з деяких якийсь виробничний зиск ще мають. І непоганенький. Особливо з нафтогазодобуваючих, переробляючих, хлібозберігально-випікальних, цукрових, кондитерських.
  А остальне, добите до друзки: » Це вам народе ми віддаємо у власність, господарюйте, ремонтуйте та майте».
  Колись один хороший чоловік, порядний про таких казав: «Воруги».

 2. Анонимка

  Февраль 14, 2017 at 11:48 пп

  Пере станьте воровать государство и не будет долгов а еще лучше еще больше тарифи подимите что бы вообще щебенку ми жрали а вы забуграми квартири покупайте если народ еще за щебенку не будет вам должен !!!!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top