Новости 21 февраля 2017

Первомайцям розповіли як діяти під час повені

Повінь — катастрофічне затоплення населених пунктів бурхливим підйомом рівня води, навіть в невели­ких річках, виникає в результаті швидкого танення снігу, утворення льодових запруд, тривалих дощів.

Під час повеней створюється реальна загроза жит­тю та здоров’ю людей, тварин, руйнування споруд і комунікацій, гинуть посіви та матеріальні цінності. Особливу небезпеку становлять руйнування гребель ве­ликих водосховищ та інших гідроспоруд, у результаті чого виникають катастрофічні затоплення.

Велике значення під час повеней має своєчасне про­гнозування, оповіщення населення та евакуація його з ра­йонів імовірного затоплення.

Дії після попередження про можливість повені

Після попередження про можливість повені:

—      уважно слухайте подальшу інформацію про НС та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами;

—      зберігайте спокій, попередьте сусідів;

—      зберіть документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все це у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті;

—      від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, перекрийте воду, вимкніть газ;

—      перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці;

—      необхідно привести у належну готовність плавзасоби. За їх відсутності виготовити найпростіші такі засоби із матеріалів, які є під ру­кою: колод, дошок, автомобільних камер, бочок тощо;

—      переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

При загрозі катастрофічного затоплення проводиться евакуа­ція населення.

Громадяни, які підлягають евакуації, повинні прибути згідно з указаним часом на місце збору і мати особисті документи, речі першої необхідності, невели­кий запас продуктів харчування та питної води.

Евакуація проводиться за звичай у найближчі населені пункти, що перебувають поза зоною затоплення. Евакуйованих розташовують у громадських будівлях, а також у помешканнях жителів цього населеного пункту.

Дії під час повені

Перш ніж покинути дім, необхідно переконатися, що газ і електроенергія вимкнені. З собою потрібно взяти документи, гроші, найнеобхідніші речі, невеликий запас харчових продуктів і води. Затоплені місця глибиною до 1 м можна переходити вбрід, від 0,6 до 1,2 м — переправлятись на автомобілях з переднім і заднім приводом, на тракторах. Переправу можна організувати за до­помогою човнів та інших плаваючих засобів, або підручних засобів — заздалегідь приготовлених плотів.

При перебуванні під час повені у полі, лісі необхідно виходити на підвищені місця. Якщо такої можливості немає, потрібно забратися на дерево, використовувати всі предмети, здатні утримувати людину на воді — дошки, дерев’яні двері, бочки тощо.

Під час повені найважливіший обов’язок усіх грома­дян — надання допомоги та рятування потопаючих.

Окремі групи людей у силу певних обставин, що склалися, можуть залишитися на затопленій території. У такому випадку, насамперед, необхідно:

—      перемістити­ся у безпечне місце (це можуть бути верхні поверхи будівель та споруд) і дотримуватися таких правил безпеки:

—      не вживати продукти харчування, які забруднені повеневою водою;

—      пити воду тільки після її кип‘ятіння;

—      не користуватися електроприладами, що намокли;

—      перебуваючи у воді або у своєму приміщенні, не торкатися до електричних дротів та ввімкнених у електромережу приладів;

—      обмежити пересування у затопленому місці;

—      у разі необхідності пересування і відсутності плавзасобів пливти слід не проти течії, а під кутом до неї, остерігаючись предметів, що плавають або затоплені.

Дії в зоні раптового затоплення

Якщо ви опинилися в зоні раптового затоплення:

—      зберігайте спокій, уникайте паніки, утримуйте від неї оточуючих;

—      швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;

—      надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку;

—      при можливості, негайно залишіть зону затоплення;

—      перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах;

—      відчиніть хлів — дайте худобі можливість рятуватися;

—      підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий — займіть горішні приміщення;

—      до прибуття допомоги залишайтеся на верхніх повер­хах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналі­зуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;

—      перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, при можливості, допомогу;

—      потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися, щоб залишитися на плаву до одержання допомоги.

Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

Дії після повені

Дії після повені зводяться до наступного:

—      переконайтеся, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням (відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло, немає небезпечних уламків та сміття);

—      не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку;

—      обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;

—      просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території;

—      здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу;

—      заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкоджен­ня.

Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Увага! У будь-яких екстремальних ситуаціях будьте обережними. При наданні допомоги потерпілим керуйтеся здоровим глуздом, не наражаючи своє життя на небезпеку.

2 Комментариев

  1. огоого ого

    Февраль 21, 2017 at 5:38 пп

    до чогось нас готують…..шось буде……

  2. Надія М.

    Февраль 22, 2017 at 10:06 дп

    От щоб ця повінь знесла горисполком! І всіх крадунів і махінаторів. Було б добре!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Самое комментируемое

To Top