Новости 24 февраля 2017

Держава не виділила ні копійки на лікування первомайських АТОшників

З метою обговорення проблемних питань соціального захисту учасників антитерористичної операції на Сході України за ініціативи голови Первомайської організації «Побратими України» О.Чулініна, 22 лютого 2017 року в приміщенні виконавчого комітету Первомайської міської ради відбулися спільні збори учасників бойових дій північного куща Миколаївщини з відповідальними особами управлінь міської ради: освіти, культури, національностей, релігій, молоді та спорту, керівниками: комунального підприємства «Управління пасажирських перевезень», центральної міської багатопрофільної лікарні, комунального закладу «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», Первомайської центральної районної лікарні, автопідприємств міста. За участю депутатів міської ради, громадських та політичних організації, представників Первомайського міського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

В обговоренні проблемних питань також взяли участь Первомайський міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С. Бондарчук, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О. Колесніченко, заступник міського голови з охорони здоров’я та гуманітарних питань Н.Товста,  лідери організацій воїнів АТО з міст Миколаєва, Нової Одеси, смт. Криве Озеро. На зустрічі розглянули ряд важливих для всіх учасників АТО міста питань. Зокрема активно обговорювали санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО; виділення земельних ділянок; перевезення пільгової категорії населення в міському автотранспорті; оформлення та перерахунок субсидій; одноразової грошової допомоги, тощо.

На початку заходу головний лікар центральної міської багатопрофільної лікарні О.Чекрижов описав загальну картину щодо медичних послуг в місті для учасників антитерористичної операції на Сході України. Він зазначив, що в державному бюджеті коштів на лікування не передбачено. Проте міською лікарнею вдалося зекономити кошти в зв’язку запровадженням опалення з використанням паливних пілет, які в 2017 році було спрямовано на закупівлю ліків для цієї пільгової категорії. Палати для учасників бойових дій є, ліжок вистачає, проблемні питання щодо медичного забезпечення, якщо виникають, вирішуються. Загалом в місті 27 учасників АТО пройшли стаціонарне лікування.

Під час зборів О.Колесніченко проінформувала зібрання про соціальний захист учасників АТО, а саме про безоплатний проїзд пільгової категорії по місту, виділення матеріальної допомоги на встановлення опалення, санаторно-курортне лікування для демобілізованих та учасників бойових дій, тощо. Під час доповіді заступник міського голови також наголосила, що 2017 році змінився Порядок направлення демобілізованих із зони АТО на оздоровлення та санаторно-курортне лікування. В разі наявності бажаючих і направлення лікувальних закладів, будуть виділятися додаткові кошти на ці потреби. Корисною для учасників АТО стала інформація про можливість пройти курсове навчання за професіями оператора комп’ютерного набору та водія автотранспортних засобів всіх категорій. Ольга Анатоліївна також  наголосила, що влада не залишає без уваги сім’ї загиблих у зоні АТО.

До учасників зборів звернулася міський голова Л.Дромашко запропонувала громадським організаціям учасників АТО об’єднатись для вирішення проблемних питань, адже для їх вирішення має працювати система. Людмила Григорівна наголосила, зокрема, що в місті надається набагато більше послуг для учасників АТО ніж в інших районах. Тому що працюють міські програми. Наприклад, на відміну від міста Вознесенська, де учасники АТО сплачують 50% вартості проїзду в міському транспорті загального користування, міська влада забезпечила  100% безкоштовний проїзд для даної пільгової категорії населення. Міський голова розповіла про стан вирішення питань з виділення земельних ділянок учасникам АТО та пояснила присутнім, що в місті недостатньо землі для задоволення всіх потреб бажаючих, зокрема, пільгових категорій. Також йшлося про створення міського Центру реабілітації учасників проведення АТО на Сході України, мета якого, зокрема, узагальнення проблемних питань даної категорії населення та направлення їх для вирішення міській владі. Наприкінці виступу Людмила Григорівна висловила сподівання на співпрацю волонтерів з міською владою.

Під час зустрічі кожен учасник АТО, до речі, багато з них приїхали із Первомайського району,  мав можливість отримати відповіді від представників місцевої влади, державних установ та організацій на всі запитання, які їх турбують.

Всі виступаючі посадовці, запевнили присутніх, що на рівні міста учасники АТО мають повну і беззаперечну підтримку від усіх органів місцевого самоврядування.

У спільних зборах взяли  участь близько 80 осіб.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Самое комментируемое

To Top