Главные новости 04 марта 2017

Є інформація, що вони на той час взагалі не перебували в місті, — прокурор розповів про розслідування погроз матері АТОшника [ВІДЕО]

Нещодавно Первомайськ сколихнула інформація про те, що матері та батьку АТОшника погрожють фізичною розпровою, підкидають вінки та палять машину, щоб відібрати будинок. І робили це не бандити, а звичайні сусіди. Постраждала Олена Подолян навіть приїхала під ГПУ, щоб захистити себе та свою сім’ю. Денис Абубакіров поспілкувався з прокурором, який пояснив, що ситуація не така вже і однозначна. 

Заяви про те, що правоохоронні органи не розслідують справу не відповідають дійсності, адже ще на початку  лютого докази були відправлені на повторну судово-медичну експертизу, а кримінальні провадження поновлені, хоча і не всі.

«Ряд кримінальних проваджень, які були зареєстровані за заявами сім’ї Подолян, розслідувалися органами Нацполіції, а саме Первомайським ВП і до тих подій, які мали місце позавчора а участі представників громадських організацій, які прибули до міста Первомайська з Миколаєва, а також за вашої участі. Обгрунтуванням вказаних слів є сукупність матеріалів кримінального провадження і з першого звернення Подолян, чоловіка і дружини, до прокуратури, це було ще до публікації, що мала місце на «Первомайськ.Інфо», до її поїздки в Генеральну прокуратуру. Це було до того, як це піднялось на рівень громадських організацій», — повідомив прокурор.

Прокурор відмітив, що Подолян та її кривдники навіть намагались миритись, але згодом «примирення» перестало влаштовувати постраждалих:

«Сьомого числа (7 лютого, — ред) вже постанови про закриття кримінальних проваджень, про тілесні ушкодження, воно було закрито. Ви знаєте чому воно було закрито, тому що вони примирилися і претензій одне до одного вони не мали. Вона написала відповідну заяву, але прийшла і сказала, що їх примирення не є таким, яке відбулося, оскільки фігуранти продовжують чинити на неї тиск психологічного і, можливо, навіть фізичного характеру. Тому ця постанова (про закриття кримінального провадження, — ред) була скасована».

На думку прокурора, головні претензії заявниці були через те, що матір АТОшника не влаштовувала швидкість розслідування справи органами нацполіції та прокуратури:

«Ще до розголосу цих дій нами було призначено повторну експертизу цих дій… Витребувана була інформація з медичного закладу. Ми ще не знали, що це буде з розголосом, що до нас хтось приїде, буде негативне ставлення суспільства до цього. Ми, фактично, і органи поліції робили свою роботу. Можливо не так швидко як це хотілось Подолянам або як це сприймає громадськість на рівні того, що це родичі бійця АТО».

Кримінальне провадження щодо погроз вбивством на даний момент дійсно закрито, адже реальних доказів, що вінки та написи були від сусідів Білокура Максима та Олександра Новіцького немає. Проте, стаття про тілесні ушкодження перекваліфікована:

«Вчора чи сьогодні вже заходив працівник, який забрав висновок. Вже там буде не ч. 1, а ч.2., що потягло довготривалий розлад здоров’я. Сьогодні буде це кримінальне провадження перекваліфіковано за відповідним висновком судово-медичної експертизи».

Прокурор промовився, що впевненості у вині вказаних осіб прокуратура досі не має. Відповідно до результатів повторної експертизи доказів про підпал добудови немає. Пляшку, якою ніби-то підпалили авто Подолян ще відправлять на експертизу:

«Я можу десь погодитись з громадськістю, з доводами заявників, що дійсно сьогодні ми не можемо стверджувати, що ми маємо підозрювану особу. Думка потерпілих сьогодні одна, громадськості теж сформована векторно з заявниками і потерпілим у цих провадженнях, про те, щоб не розкривати таємниці слідства скажемо, що докази у кримінальному провадженні говорять поки про інше. Органами досудового дослідження здійсьнюється ряд слідчих дій на підтвердження або спростування цього. Особи, які фігурують у заявах потерпілої, на сьогоднішній день вже перебувають на території міста, хоча вчора і позавчора не перебували».

Зараз правоохоронці вживаються заходи щодо безпеки заявників, проводяться слідчі дії.

Виявилось, що на момент вказаних інцидентів Новіцького та Білокура могло взагалі не бути у місті:

«Є інформація, що вони на той час взагалі не перебували в місті. І вона почала одразу відпрацьовуватися чи дійсно це чи ні. Сьогодні з допомогою технічних засобів можна перевірити де ми перебували в якому місці».

Від себе прокурор додав, що реальна причина неприязних відносин Подолян та їх кривдників не будинок, як заявлялось раніше, а інші причини, проте прокурор не хоче виносити на люди «брудну білизну» справи.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания Google.

Самое комментируемое

To Top