Новости

У Первомайську шкільний благодійний фонд «загубив» 52 тис. грн батьківських грошей [ВІДЕО]

5.4K

Про побори під виглядом «благодійних внесків» у школах говорять вже давно, але нещоодавно їх законили, проте процедура так і не стала прозорою. Черговий скандал розгорівся навколо ЗОШ № 5 Первомайська. До Яни Новохатько звернулися батьки, які повідомили, що благодійний фонд «загубив» 52 тис. грн, зібрані з батьків минулого року.

«Розповідаю з їхніх слів:Голова Благодійного фонду, що обслуговує школу, «загубив» 52 тис грн за минулий навчальний рік. На це звернули увагу члени правління Благодійного фонду, помітивши розбіжності у сумах благодійної допомоги. На зборах членів Благодійного фонду відзвітували про суму 115 606 грн (ця сума була складена на підставі заяв і звітів голів батьківських комітетів всіх класів), а на загальношкільних зборах ця сума зменшилася до 63 тисяч грн».

Виявилось, що зібрані кошти витрачала сама вчителька, а це заборонено законом:

«Батьки 2-Б класу спробували розібратися в своєму класі із благодійністю і попросили вчительку віддати чеки на придбані товари (конкретно в цьому класі- це 30 тис/рік батьківських грошей), в чому їм було відмовлено. Тут важливо (!!!), вчителька САМА витрачала батьківські кошти, що є протизаконним! На баланс закладу товари ставилися з порушенням законодавчих норм».

Батьки почали вимагати фінансові звіти, а у відповідь в школі почали цькувати їх дітей:

«Батьки звернулися до директора Благодійного фонду та до директора школи із проханням прояснити ситуацію та надати відповідні фінансові звіти. Директор надав відповідь, посилаючись на норми Закону, але трактує Закон на свій розсуд у вигідному йому світлі. З цього моменту почалося цькування дітей. А от порушення в школі не припинилися. В щоденники дітям вносилися записи про борги по благодійним внескам, гроші продовжували збирати готівкою повз Благодійний фонд (зі згоди директора), батькам надавали заповнити дивні заяви (в одній з таких заяв йшлося про те, що підписант дає свою згоду на покупку плазмового телевізору і зобов`язується внести свою частину коштів, якщо 2/3 батьків будуть «за» придбання), ініціатором грошових зборів завжди виступала вчителька, з благодійних внесків директор робив доплати вчителям (звісно, лише обраним). Двох дітей (з 11 класу) довелося перевести в іншу школу тільки тому, що їхні батьки підняли питання законності оплачування ними прибиральниці».

Всі поневіряння батьків по правоохоронним органам та управлінню освіти завершились відписками:

«Батьки неодноразово зверталися до місцевого Управління освіти, до обласного Департаменту освіти, телефонували на гарячу лінію МОН, писали заяви в поліцію. На всі ці скарги вони постійно отримували відписки. Але відписки цікаві. Наприклад, у відповіді від Управління освіти йдеться про те, що все залежить від батьківського комітету, який «встановлює орієнтований розмір батьківських внесків» (!!!). Департамент освіти повідомив, що «інформацію про записи у щоденниках щодо коштів на потреби класу, святкування 8 березня та ін. голова батьківського комітету підтвердила», і все по цьому питанню, наче хтось мав сумніви щодо наявності цих записів. Принтер, що куплений за батьківські кошти, але знаходився дома у вчительки «наказали» повернути і більше так себе не поводити».

Через недостачу коштів справа дійшла до прокуратури, де мова йде вже про підробку підписів:

«Після того, як батьки звернулися до Прокуратури, «система» почала «діяти» більш жваво. На ученицю 2-Б класу, чиї батьки звернули увагу на недостачу грошей, почали писати скарги. Директор, вчителі, батьки. Причому, деякі з батьків повідомили, що їх підписи під цими скаргами підроблені. Є характеристика дитини від школи, де дитину виставляють не в кращому світлі. В той же час, є характеристика цієї ж дитини від школи мистецтв. Таке враження, що це характеристики різних дітей».

Школа встала на захист викладачки, що вела незаконну діяльність (витрачала батьківські кошти) та написала скаргу на батьків до соцслужби. Тепер матері погрожують забрати дитину:

«Директор пішов ще далі, він написав скаргу в соц.службу, де матір дитини звинувачує в неналежному ставленні до дитини, пише, що вона не ходить на батьківські збори (що є неправдою) і таке інше. В соц.службі жінку лякали тим, що відберуть дитину, але перевірка показала, що це наклеп і дитина виховується у хороших умовах. Отже, писати можна ще багато, бо є купа фактів (документів, аудиозаписів, тощо), але й цього достатньо, щоб зрозуміти, що ситуація потребує втручання вищих органів і контролю громадськості. Олексій Савченко, Vitaly Kindrativ, Olena Udovichenko, прошу вас звернути увагу на ситуацію в цій школі та вжити необхідних заходів. Додаю фото заяв, скарг, відповідей, тощо».

23 Комментариев

  1. Ирина Хатидже

    Март 11, 2017 at 12:03 пп

    Гарно ж вони «загубили»!!!! 🙁

  2. Анатолий Левченко

    Март 11, 2017 at 12:04 пп

    А не связано это с тем что две мамочки перевели своих девочек в 4школу с скандалом. И продолжают кошмарить преподавателей 5школы.
    С фондом там все ок, я это утверждаю как отец ученицы. Детали скандала не скажу.
    Но,поверте,там у медали две стороны 🙂

  3. Свободный Романтик

    Март 11, 2017 at 12:05 пп

    А Остапенко не видела случайно, может где на столе валялись в учительской 52 косаря?

  4. Свободный Романтик

    Март 11, 2017 at 12:05 пп

    То все «цветочки», а вот реформа, это реально жесть… Еще будем походу скучать за «плохим, хорошим и старым». Первыми начнут скучать преподы, потом родители, а потом уже дети, когда подрастут и осознают на собственном опыте. https://news.mail.ru/society/28968655/?frommail=1

  5. Наталя Кирилюк

    Март 11, 2017 at 12:05 пп

    При такому директорові,воно й не дивно.

  6. Я

    Март 11, 2017 at 12:10 пп

    Как так?У нас же с освитой и медициной чуть не лучше чем во всей области?Или это только на сессиях горсовета?

  7. Елена Марченко ответила Свободныю

    Март 11, 2017 at 12:16 пп

    Свободный, ааа кошмар ну кроме зп

  8. Наталя Кирилюк

    Март 11, 2017 at 12:17 пп

    Саджати за грати потрібно за такі побори,от і все.Особисто я і 5 копійок не здаватиму в школу при навчанні там своєї дитини.

    • Вероника

      Март 13, 2017 at 2:53 пп

      Нутак и сажай только не её а себя.

  9. Альвина Тихоненко Буракова

    Март 11, 2017 at 2:18 пп

    полный бред ,черт знает ,что творится ….а еще на посмешище выставляли тот факт ,что в Первомайске образование и здравоохранение занимают первые места ….кто-то хорошо или нюхнув или курнув написал эту новость…ну конечно и как всегда виновных у нас не найдут ,а повесят все на самих пострадавших….говорила и буду говорить — без автомата жить тошно стало !

  10. школяр

    Март 11, 2017 at 7:30 пп

    Янукович винуватый, тут и к бабке не ходи!

  11. Ирина

    Март 11, 2017 at 8:27 пп

    Я живу на Фрегате, в школе не работаю, но об этих двух мамочках наслышана сполна… Ребенок отказался дежурить в классе. Так как ОНИ летающие по Лондонам мыть полы не будут! Это свидетельство многих детей. Вот САМА из этих мамочек и предложила доплачивать какие то деньги уборщице, чтобы она мыла за ихними детьми. В результате чего, сама же эта ОСОБА раздула скандал. Маразм чистой гильдии! Не стыда и не совести!

  12. Марина

    Март 11, 2017 at 10:07 пп

    Противно и неприятно читать и слушать.Вынесли сор из избы. От себя хочеться добавить,не доверяете не сдавайте,ведь никто не вымагает и не заставляет,сами сдавали средства ,а потом раздули из мухи слона.Никто не выдерает у вас денег из рук,в конце концов)))все можно контролировать,согласовывать и обсуждать проблему внутри класса,на собраниях,.Нужны для детей тетради,книги,подарки на праздники и т.д…покупайте сами,если сдавать не желаете.Все просто)))А заява по поводу 5 грн.так это не в какие ворота. Так тут ни кто не вымагал,было два варианта дети 8-11убирают сами в классах,или договариваются с уборщицой. Люди не страдайте ерундой,сами виноваты ,сами заварили,сами расхлебывайте.Вы только время и нервы тратите свои и чужие)))закрутили и нааоротили,всех на уши поставили)))Сначала сдали деньги сами,а потом разборки устроили)))

    • Елена

      Март 12, 2017 at 2:52 пп

      Один только вопрос: а за что в школе получаю зарплату уборщицы,половина из которых родственники самого директора?

      • Виктория

        Март 13, 2017 at 11:10 дп

        Старшеклассники должны сами убирать в кабинетах. Всегда так было. Но так как сейчас дети предприимчивы, они сами договариваются с уборщицами. При чем тут директор?

  13. Ірина Андрєєва

    Март 12, 2017 at 1:35 дп

    з благодійних внесків директор робив доплати вчителям (звісно, лише обраним).
    Автор цього пасквіля натякнув, що я не відношуся до кагорти обраних вчителів,шкода- шкода.. Працюю в цій школі 15 років,а вкрадене повз мене проходить.. Яка дивина…

    Двох дітей (з 11 класу) довелося перевести в іншу школу тільки тому, що їхні батьки підняли питання законності оплачування ними прибиральниці».
    Що за нісенітниці, мати однієї дитини( до речі колишній член благодійного фонду, заплямована неприємною історією з грошима та підлогами)намагалася навчати дитину в школі та на курсах у Львові — одночасно. Вимагала преференцій для себе та дитини, маніпулювала батьками школи,організувала декілька перевірок :міських, обласних, міністерських і після переведення доньки в 16 школу. Паплюжила директора, вчителів і мене особисто. Жодна комісія не знайшла підтвердження її оманливим закликам до боротьби з корупцією. Такий тип людей ,вправні лише в закулісній дрібній ворожнечі. Що стосується другої дитини, то вона змінила школу через 4 місяці..

    • Елена

      Март 12, 2017 at 3:08 пп

      Вы учитель этой школы ,поэтому отстаиваете интересы школы. Назревает только один вопрос : насколько высок уровень Вашей профессиональности ,если Вы доносите информацию не о проблеме ,а о сплетнях где учится ребенок ,или куда ездят чьи родители?

      • Оксана Богдан

        Март 14, 2017 at 8:04 пп

        Да Елена! Ирина Андреева наш учитель и прошу заметить с высоким уровнем профессионализма.Сплетни может разносить кто угодно, но не учитель, который работает 15 лет в школе и у которого душа болит за своих учеников их родителей. А по поводу Шаманаевой и Красницкой скажу одно, попали девочки в Благодийный фонд, а вот заработать там им не дали, вот и пошла жара. Отдыхайте девчули!!! И по поводу денег, якобы пропавших, ЛОЖЬ, ……. и ПРОВОКАЦИЯ!!!

        • Елена

          Март 15, 2017 at 10:25 пп

          Професионализм учителя ,то есть Ирины Андреевой ,я уже увидела, обсуждать ученицу и их родителей выщий уровень «професионализма», для учителя такого уровня это низко и подло.
          Видела новости на Istv,и по поводу родителей Вам отвечу,как только родители сунут нос в финансовые расстраты своих денег всегда возникают конфликтные ситуации с администрацией. Сейчас Вы заступаетесь за учителя ,а завтра учитель гнобит и ущемляет Вашего ребенка. Еще никому не запрещенно прислуживаться и выслуживаться. С какой целью Вы это делаете ? Может скоро ЗНО? Или экзамены?

          • Ірина Андрєєва

            Март 16, 2017 at 10:35 дп

            Любезная Елена, в отличии от вас, я не скрываюсь за безликим именем. Хотелось бы понять на каком основании вы определяете уровень профессионализм??? Может у вас((( как у меня 2 высших образования, высшая категория и звание старший учитель???? В таком случае.. да вправе.. Если просто способ поговорить, покритиковать, то милости прошу на приватную беседу..

    • Наталья

      Март 14, 2017 at 12:25 дп

      Эта девочка в нашем классе,впереди выпуск, а мы незнаем что делать.

  14. Тарас Георгійович

    Март 13, 2017 at 11:38 дп

    Промблема не в тому що гроші у школах збираютьюця а в тому що вони не у всіх батьків чи у бабушок чи дєдушок для школярика їхнього є.
    От і потім починаютьця непонятки бо діти у яких грошей нема чи мало серед багатеньких школярят виглядают бідняками.І виходить що якийсь місцевий магнат для успіхів свого учня у школу може кинути у касу й 100 долірів а з бідної сімьї лише 50 чи 100 гривен може бути надано, хоча та бідна сімья на того магната може за копійки і вкалує.
    Тому ніяких фондів добровільно-примусових не должно й бути.
    Якщо хоче якийсь магнат допомогти якоїсь школі то нехай йде щось купить і передасть у школу і не в клас де його недоросля вчитьця а в обще користування.
    І при цьому такі подарки повинні бути записані в облік у бухгалерів школи чи гороно щоб якісь шкільні працівники від директора до вчителя малювання ті предмети додому не розтягували.
    У некоторих школах например в 16-ї школі такі здирання чи збирання взагалі не приміняютьця і то правильно бо навчання у нас шкільне це державна справа і на те виділяютьця гроші.
    А вобще потрібно щоб общественність батьківська по всіх школах такі перевірки зробила та порозпитувала батьків скільки раз ні рік з них такі збирання вимагання зтягуютьця як враховуютьця по кожному класу та кожному родітєлю і куди ті грошики діваютьця чи те що на них може й купувалось є в налічіїі чи воно того стоїть за сумами.

  15. Johnc790

    Март 31, 2017 at 9:32 дп

    Article Source a viral game app is not beagcbedgkdc