Новости

Первомайське управління соцзахисту спростувало висновки аудиторської перевірки про переплату 13,4 млн грн субсидій

2.2K

Нещодавно Державна аудиторська служба опублікувала результати перевірки в Миколаївській області за 2016 рік. Спеціалісти прийшли до висновку, що  управління соціального захисту населення Баштанської, Вознесенської, Первомайської, Очаківської РДА, Первомайського, Вознесенського, Очаківського та Южноукраїнської міських рад при перерахуванні коштів підприємствам-постачальникам комунальних послуг та отримувачів субсидій допустили порушень майже на 51,2 мільйона гривень. Зокрема, у  Первомайську управління соцзахисту переплатило 13,4 млн грн по субсидіях на комуналку. 

Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради не погоджується з наданими висновками і заявляє, що сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Далі наводимо повний текст заяви управління соцзахисту без правок:

Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради в зв’язку з публікацією, розміщеною 09.03.2017 р. на сайті «Первомайськ ІНФО», в якій було поставлено під сумнів правильність призначення та нарахування субсидій на суму 13,4 млн. грн., надає наступну інформацію щодо законності призначення, нарахування та виплати субсидій, що здійснюються за рахунок субвенцій з державного бюджету.

1. Спеціалістами Управління суми субсидій нараховуються згідно з програмно-технічним комплексом Мінсоцполітики України «Житлові субсидії» (тобто автоматично після внесення розміру тарифів та персональних даних заявників і членів їх сімей) відповідно до пункту 14 постанови КМУ від 21.10.95 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива» (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ): «…Субсидія для відшкодування оплати вартості комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення твердих, рідких побутових відходів) призначається в розмірі соціальних нормативів користування відповідними комунальними послугами…».

Розміри соціальних нормативів визначаються Постановою КМУ від 06.08.2014 р. № 409 та відповідно до постанови КМУ від 21.10.95 № 848 перерахунки по факту споживання не передбачені. Програмно-технічний комплекс Мінсоцполітики України «Житлові субсидії» не передбачає перерахунок субсидії по факту спожитих послуг. Тому Управління заперечує, що вказані в акті ревізії суми – це зайво отримані підприємствами – надавачами послуг бюджетні кошти у вигляді субсидій: 2 267 220,01 грн. (по КП «Первомайський міський водоканал»), 160 915,51 грн. (по ПАТ «Миколаївобленерго»).

Відповідно до п.15 Постанови № 848 від 21.10.1995 р. «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»:

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Після закінчення опалювального сезону:

сума невикористаної субсидії на оплату послуг централізованого опалення (теплопостачання) повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету в повному обсязі на підставі акта звіряння, складеного разом із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;
частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди;
— частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виробником/виконавцем таких послуг до бюджету на підставі акта звіряння, складеного разом із структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.
Постанова КМУ від 17.02.2010р. № 151 «Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або ненадання не в повному обсязі, зниження якості».

П. 1 . Цей Порядок визначає механізм проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі — послуги) в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання всіх форм власності, предметом діяльності яких є надання послуг (далі — виконавці) і фізичних та юридичних осіб (далі — споживачі), яким надаються послуги.

2.Пункт 20 Постанови КМУ № 848 від 21.10.1995р. «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива» (зі змінами, внесеними згідно з Постановами КМ) «…за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (обов’язкова плата), за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, припиняється перерахування субсидії з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 10 числа, що настає за звітним, в якому виникли такі обставини.

Відповідно до вищевказаного п.20 Постанови КМУ № 848 від 21.10.1995р. Управління може здійснювати припинення нарахування субсидій, окрім випадків, визначених чинним законодавством, лише за поданням підприємств-надавачів послуг.

Такі подання за перевіряємий період КП «Первомайський міський водоканал», ПАТ «Миколаївобленерго» та ТОВ «Миколаївгаз Збут» Управлінню не надавали.

Згідно з чинним законодавством Управління не має повноважень вимагати зазначені подання.

Таким чином, твердження щодо абонентів, які не сплачували свою обов’язкову частку, що їм незаконно призначена субсидія Управління вважає безпідставним, так як субсидії нараховуються згідно з чинним законодавством України, відповідно до Постанови КМУ від 21.10.95 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива» (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ)».

Вказані в акті ревізії по Управлінню суми, які визначені ревізорами матеріальними збитками бюджету: 275 785,06 грн. (по КП «Первомайський міський водоканал»), 614,45 грн. (по ПАТ «Миколаївобленерго»), 656 928,25 грн.(по ТОВ «Миколаївгаз Збут») Управління не може прийняти на свій рахунок.

ТОВ «Миколаївгаз Збут» відповідно до Постанови КМУ від 23.08.2016 р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення» підписало з УСЗН ПМР Акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій станом на 10.11.2016 р. щодо суми повернення до бюджету по м.Первомайську, яка складає 4803,20 грн. Тобто по ТОВ «Миколаївгаз Збут» сума збитків зменшилась: 652125,05 грн.

Крім того, під час проведення ревізії ТОВ «Миколаївгаз Збут» зменшило суму збитків на 9 997 849,99 грн. на виконання Постанови КМУ від 23.08.2016 р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення», якою було затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету не використаних сум субсидій.

Згідно з п.2 і 3 Постанови КМУ від 23.08.2016 р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення» : «2. Розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг з централізованого опалення (теплопостачання), газо- та електропостачання у разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення (далі — надавачі послуг) станом на 1 травня нового неопалювального сезону за особовим рахунком споживача — громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний сезон, що закінчився (далі — одержувач субсидії).

3. Розрахунок невикористаної суми субсидії проводиться надавачем послуг у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня нового неопалювального сезону, а також станом на 1 травня 2016 р. обліковується переплата за послугу».

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска