Новости

Первомайські студенти створили живу карту України [ФОТО]

970

17 березня цього року виповнилося 100 років утворення Української Центральної Ради – українського представницького органу, головою якого було обрано Михайла Грушевського. Після Всеукраїнського Національного Конгресу 19-21 (6-8 за старим стилем) квітня 1917 року УЦР стала першим парламентом України. У цьому сенсі маємо підстави говорити про 100-річчя представницької демократії в Україні.

Разом з усією країною вшановувати Українську революцію 1917-1921 років та Українську народну республіку (УНР) долучилося і наше місто. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, творців національної державності, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, з метою виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України учнівської та студентської молоді, 29 березня 2017 року у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулася правова година «Українська республіка, як втілення ідеї незалежності України» присвячена 100-річчю Української революції (1917-1921 рр).

Під час заходу присутні переглянули документальні фільми: «Обличчя української історії – Михайло Грушевський», «Павло Скоропадський – гетьман України нової доби», «Симон Петлюра – борець за українську державність». Перед аудиторією читав авторські вірші поет, член літературного об’єднання «Зажинок» В.Монастирний. Виступав історик, заступник голови громадської організації «Орлик Миколаївщини» Д.Абубакіров. Наприкінці заходу присутні вшанували «хвилиною мовчання» всіх загиблих, що віддали життя за незалежність нашої держави.

По закінченню заходу о 15.00 на центральній площі міста Шевченка біля центру культури та дозвілля ім. Є. Зарницької пройшов флешмоб присвячений даній події. Студентська молодь вистроїлась по контуру карти України і запустили в небо державні прапори. Захід пройшов за участю секретаря міської ради С.Бондарчука, представників посадових осіб виконавчих органів міської ради, студентської та учнівської молоді Первомайського медичного коледжу та Первомайського професійного промислового ліцею, жителів міста, представників місцевих засобів масової інформації.

Перед початком флешмобу благочинний Первомайського міського округу Вознесенської єпархії протоієрей Анатолій Нирко у співслужінні з кліріком Свято-Покровської церкви ієреєм Є. Ліпановим відслужив молебень за Україну і її захисників та побажав всім миру, любові, добра і милості Божої.

3 Комментариев

 1. майдон

  Март 31, 2017 at 4:14 пп

  полны бред — и живая карта Украины и 100 летие центральной рады. нужно жить будущим, и кормить народ сейчас. шароварники херовы.

  • Чумак

   Апрель 1, 2017 at 9:48 дп

   Шароварники? Це вже надто перебільшено.
   Голосра..ники — це сучасно відповідає дійсності по стану благополуччя власного люду.
   Вчора он Ляшко зробив про це сенсаційну заяву щодо нових підвищень тарифів та додаткових витрат для людей на чергові «ненадокучливі» комунальні послуги.

   Так от, і щось у тій «живій карті», яку зображють юнаки та юнки (на першому нижньому фото зліва), між ними ( у карті) утворилась якась діромаха.
   Як раз у тому місці, де мав би бути Крим.
   Щось тута не те.
   Або сепарська ідеологічна диверсія, зрежисована «двома ногами» Кримля-ля.
   Або наші обрежнічають: не фіксують увагу глядачів на тій частині країни, щоб якби з поверненням Криму до України з сьогодняшніми «добрими» до неї кримотатарами якийсь окремосуверенний облом не вийшов.
   У всякому випадку дуже сумнівно, що пан Чубаров себе лише українським васальним губернатором Кримської області чи краю у складі України хоче та мріє бачити.
   По очах видно.
   Хоче на ханство, ой хоче.
   Та й сусіди, черезчорноморські Османи, у тую ж перспективу працюють.
   Так шо, якщо Крим і підтягувати знов до себе, то треба обережніше, щоб він знову не відсунувся аж до іншого берегу НА ТО — Чорного моря.

 2. Тiкай з села

  Апрель 1, 2017 at 8:24 дп

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска