Новости 06 мая 2017

Примарна демократія: як працюють електронні петиції до Первомайської міськради

Разом із оновленим сайтом у первомайців з’явилась можливість повідомити владу про наболіле та вирішити якусь важливу для міста проблему, але все це лише в ідеалі. На практиці первомайці ні сном, ні духом не в курсі про існування ресурсу. Про це свідчить кількість та рівень підтримки петицій, повідомляє «Первомайськ.Інфо«. 

На даний момент городяни зареєстрували всього чотири петиції, хоча остання пронумерована №10 при наявних на сайті 4. Первомайці просили  влади:

Відновити вигляд площі ім. Леніна, саме — встановити музичний фонтан.

Ініціатор: Максим Торпан

«На сьогоднішній день головна площа міста є не в найкращому вигляді. Ініціативною групою Первомайськ Лайв було проведено соціальне опитування серед жителів міста Первомайськ на якому більшість проголосувала за встановлення музичних фонтанів на площі ім. Леніна. На думку жителів міста фонтан гармонійно вписувався у коло фасадів прилеглих будівель, був чудовим витвором архітектури і прекрасним місцем для літнього відпочинку жителів і гостей міста. З часом цей фонтан може бути візитною карткою міста так як він буде розташовуватися в центрі міста і його буде помітно навіть при виході з залізничного вокзалу».

Петиція набрала 29 підписів та є «рекордсменом» по міркам сайт.

Створити Наглядові Ради при комунальних підприємствах міста Первомайська.

Ініціатор: Олександр Сухов

«На сьогодні стало очевидним те, що існуюча форма управління комунальними підприємствами, і в першу чергу тими, що надають житлово-комунальні послуги, які керуються одноосібно керівниками, не відповідає сучасним реаліям економічного життя. Не дає можливості територіальним громадам, як власникам майна, яким управляють та користуються комунальні підприємства, в повній мірі здійснювати права власника та зробити, хоч трошки, прозорим та зрозумілим для громади процес формування тарифів на підприємствах та контролювати витрачання коштів керівниками комунальних підприємств.
З метою здійснення постійного громадського контролю за ефективністю фінансової та підприємницької діяльності комунальних підприємств міста (КП ПМР «Первомайський міський водоканал», КП ПМР «ТЕПЛО», КП ПМР «Комунбудсервіс», та інших комунальних підприємствах) рішенням сесії міської ради створити Наглядові Ради, як постійно діючи колегіальні органи, що утворюються за рішенням Засновника у складі, наприклад, від 7 до 15 членів з числа депутатів міської ради та представників громадських організацій у рівних пропорціях. Для чого розробити та затвердити Положення про Наглядові Ради при кожному комунальному підприємстві та внести відповідні зміни до Статутів цих підприємств. Приклади створення Наглядових Рад при комунальних підприємствах вже є в Сумській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Житомирській та інших областях».

Петиція зібрала 9 підписів.

Відновити дорогу на виїзді з міста Первомайськ, Миколаївської області

Ініціатор: Костянтин Гарвилов

«Пропоную відновити дорогу на виїзді з міста у напрямку смт. Підгородня».

Петиція зібрала 9 підписів.

Остання петиція на сайт була подана 13.12.2016 і набрала аж 2 голоси. В цьому році городяни ще не подали жодної пропозиції та і сенсу особливого в цьому немає, адже влада ніяк не демонструє зацікавленості почути городян та направити зусилля у вирішенні проблем міста.

Остання петиція, яку ініціював Баурджан Момишули стосувалась врегулювання правил вигулу домашніх тварин у громадських місцях. Проблема не така вже і складна, хоча і значно полегшила б життя городян.

«На сьогоднішній день проблемою бездомних тварин на вулицях займається управління ЖКГ і в цьому напрямку досягнуто певних успіхів. Проте домашні улюбленці нерідко бувають небезпечнішими і агресивнішими від своїх безхазяйних побратимів. Також не слід обходити увагою факт засмічення екскрементами громадських місць (особливо дитячих майданчиків). Виходячи з цього пропоную зобов’язати хазяїв прибирати за своїми улюбленцями під час прогулянок або платити штраф (як це робиться у розвинених країнах), а собак вигулювати лише у спеціальних ошийниках та намордниках».

Звідси очевидно, що демократія в Первомайську лише на папері, там же місцевій владі потрібна думка городян. Ймовірно, що за вдалої популяризації можливості подавати петиції місто могло позбутись багатьох проблем, а всі процеси стали прозоріші.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top