Новости

Первомайці дали добро на будівництво у місті сонячної електростанції

776

29 травня 2017 року в сесійній залі міськвиконкому відбулись громадські слухання щодо будівництва сонячної електростанції в місті Первомайську. Головуючий секретар міської ради С.Бондарчук повідомив присутніх, що громадські слухання проводяться відповідно до Положення «Про громадські слухання в місті Первомайську». Слово для доповіді було надане директору ТОВ «Сан Пауер Первомайськ» О.Чорноуску. В своєму виступі доповідач зупинився, зокрема, на перевагах альтернативних джерел енергії. Також йшлося про наступне: основною місією компанії ТОВ «Сан Пауер» є впровадження новітніх технологій для максимально ефективного використання поновлюваних джерел енергії і виробництво екологічно чистих енергоносіїв.

Технічні характеристики сонячної електростанції в м.Первомайську:

номінальна потужність — 7500 кВт (7,5МВт);
площа забудови (електростанції) — 12 Га;
фотоелектричні модулі JA Solar 260 — 23 080 шт.
коефіцієнт використання встановленої потужності 12,8%;
річне виробництво електроенергії — 6 621 МВт • год;
скорочення викидів СО2 — понад 7000 т на рік;
термін проектування і будівництва — 2017 / 2018 роки;
термін експлуатації електростанції більше 20 років.
Інвестиції в м.Первомайськ:

капіталовкладення в будівництво сонячної електростанції — 162,98 млн. грн..;
оплата оренди земельної ділянки — 450 тис. грн/рік;
податок на прибуток — більше 2 400 тис. грн/рік;
створення нових робочих місць — 70 чол. (ІТП, енергетики, економісти та ін.);
стабільне, екологічно чисте джерело електроенергії (виключає ймовірність віялових відключень);
стабільні надходження до місцевого бюджету «ПОКИ СВІТИТЬ СОНЦЕ».

Крім перелічених технічних, економічних і екологічних переваг будівництва сонячної електростанції для міста Первомайська є також і велике соціальне значення, оскільки на території електростанції передбачається створити Центр використання енергоефективних технологій для навчання, в тому числі дітей, особливостям використання поновлюваних джерел енергії і застосування енергоефективних технологій в побуті.

Доповідач запропонував  городянам не залишатися осторонь від розвитку відновлюваної енергетики України і впровадження енергоефективних технологій та запросив аудиторію до участі в обговоренні питання. Будівництво сонячної електростанції в місті викликало чималий інтерес у аудиторії. Всі бажаючі мали змогу поставити свої запитання та отримати вичерпні відповіді від директора ТОВ «Сан Пауер Первомайськ» О.Чорноуска.

Наприкінці громадських слухань  відбулось голосування, за результатами якого була прийнята рекомендація погодити будівництво сонячної електростанції в місті Первомайську.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска