Новости

У Первомайську укріплюють аварійний шлюз дамби мішками з мілкофракційним щебенем

937

9 червня 2017 року міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С.Бондарчук, директор КП «Первомайським міський водоканал» Д.Малішевський здійснили робочий виїзд на місце прориву шлюзу дамби ПАТ «Миколаївобленерго» в місті Первомайську, в наслідок якого значно знизився рівень води в річці Південний Буг.

На даний момент працівники Первомайської філії ПАТ «Миколаївобленерго» проводять роботи по ліквідації прориву шлюзової зони, а саме – укріплюють аварійний шлюз мішками з мілкофракційним щебенем.

Делегація посадовців також здійснила огляд очисних споруд водозабору №3 КП «Первомайський міський водоканал», який здійснює постачання води на мікрорайон «Цукровий завод», в тому числі ЗАТ «Первомайський молочно-консервний комбінат». Технологічний процес подачі води розпочинається з 2-х ряжевих оголовків, що знаходяться в річці Південний Буг та здійснюють подачу води самопливом в приямок першого підйому. Після чого воду примусово подають на другий підйом на станцію очистки, де вона після очистки качається в резервуар з чистою водою для подальшої подачі населенню мікрорайону «Цукровий завод». Значне зниження рівня води в річці призвело до оголення ряжевих оголовок, що унеможливлює подачу води самопливом в приямок.

Зниження рівня води в річках Південний Буг та Кодима вище гідроелектростанції відбувається щорічно під час профілактичних ремонтів, що здійснює Первомайської філії ПАТ «Миколаївобленерго» на дамбі. РЕС завжди попереджає КП «Первомайський міський водоканал» заздалегідь – за 4 — 5 днів – про заплановані ремонтні роботи. В свою чергу міськводоканал проводить підготовчі роботи задля безперебійного постачання води населенню мікрорайону «Цукровий завод».

За висновками експертів, в зв’язку з зменшенням притоку води з верхів’я річки Південний Буг та через прорив шлюзу дамби рівень води різко знизився за ніч з 6 на 7 червня 2017 року. КП «Первомайський міський водоканал» не був готовий до такого перебігу подій.

Слід зазначити, що водопостачання мікрорайону «Цукровий завод» увечері 8 червня поновлено. Забір води здійснюється з річки Кодима примусово за допомогою насоса. Мешканці віднеслись до ситуації, що склалася з розумінням тим паче, що КП «Первомайський міський водоканал» здійснювало доставку питної води.

Міською владою планується виконати ряд заходів щодо недопущення в подальшому подібних ситуацій, враховуючи те, що кліматичні умови в нашому регіоні не сприяють збільшенню рівня води в річках.

Найближчим часом планується встановлення нової резервної труби для примусової подачі води на ОСВ №3 із глибшим її зануренням у річку та подалі від берегової зони.

До робіт також залучені представники Київської морської школи товариства сприяння оборони України, які, зокрема здійснюватимуть водолазні обстеження річкового дна; очистку та ремонт підводної частини труб і прийомних камер колектору; заміну задвижок; тощо.

Міська влада спрямовує всі зусилля на утримання ситуації під контролем та в недопущення повторення подібного в подальшому.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска