Новости

Мертві бджоли не гудуть: в Первомайську досі не знають від чого масово гинуть бджоли

755

З метою консолідації сил всіх сторін, зацікавлених у визначені справжньої причини масової загибелі бджіл в районі, 13 червня у Первомайській райдержадміністрації було проведено нараду за участю сільських голів, представників Спілки бджолярів та голів сільгосппідприємств.

Доручення голови райдержадміністрації, надані на попередній нараді, були виконані не в повному обсязі. Зокрема, зразки бджіл так і не були відправлені до лабораторії у м.Київ. Відповідальність за невиконання доручення голови райдержадміністрації покладено на керівника управління агропромислового розвитку Ірину Чмирьову.

Результатом наради стало створення спільної ініціативної групи, яка буде складатися з сільгоспвиробників, сільських голів та пасічників, а координуватимуть дії спеціалісти управління агропромислового розвитку. Тож 14 червня зразки бджіл все ж таки потраплять до лабораторії для встановлення справжньої причини загибелі.

Нагадаємо, що вранці 12 червня, близько 80 бджолярів-мешканців району звернулися до голови Первомайської райдержадміністрації Володимира Вовка з проблемою, що протягом 6-8 червня у селищі Підгородня, селах Софіївка, Синюхин Брід, Мигія, Полтавка, Іванівка та ін. на пасіках загинуло до 80% бджіл. Пасічники пов’язують це з тим, що фермери обробляли прилеглі поля хімікатами, не попередивши власників пасік.

Також на нараді говорилося про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у літній період.

2 Комментариев

 1. ща бжоли почнуть давати надої

  Июнь 14, 2017 at 8:10 пп

  ну тепер з приходом нового голови райдержадміністрації все наладиться,бжоли почнуть давати реальні надої і мало того ще й гроші почнуть заробляти,Вовк їх заставе працювати в місті порядок навів,тепер почне в районі….

 2. Таке вже бувало

  Июнь 15, 2017 at 5:08 пп

  До відому потерпілих бджолярів приблизно ось ось таке за вказаною недоброю подією:

  Тут, як мінімум, службова недбалість з боку осіб, які були відповідальними виконробами з обробки рослин гербицидами чи пестицидамри чи інсектицидами, вообщім — хімією, яка призвела до загибелі бджолосімей та можливо й до псування меду в вуликах та до необхідності у бджолярів понести витрати з дехімізації вуликів, рамок, з придбання нових бджолопакетів та утилізації непридатного до реалізації чи вживання меду, вощини, тощо.
  Збитки за розміром мабуть потягнуть на великі чи ще більші розміри.

  Кримінал 100 %-ний.

  Підслідність, мабуть, належить Відділу НП.

  Докази основні — це данні проведених експертиз з дослідження трупів продуктивних і непродуктивних комах, розплоду, у вуликах, дослідження вуликів, рамок, самого продукту — меду, вощини, перги, прополюсу на наявність на них чи в них залишків отрутної речовини.
  А також документація про придбання певними суб’єктами хімзасобів, їх застосування, проведення по відповідній документації кількості витрат, технологічні карти оброблюваних хімікатами полів, пояснення сваідків з усіх досліджуваних обставин.
  Нарешті суд, цивільні позови у кримінальній справі чи просто позови по закритій справі.

  Вообщім ходіть-но до ЮК (юрконсультації) і адвокат/ти все, що потрібно на Ваш хоча б матеріальний (можливо й моральний) захист організують.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска