Новости

У Первомайську створили «гарячу лінію» для боротьби з амброзією

655

У Первомайському районі активізовано роботу по боротьбі з карантинною рослиною – амброзією.

Перевірки проводить фітосанітарний інспектор згідно плану. Протягом червня перевірено територію Первомайської районної багатопрофільної лікарні, Кам’яномостівської ОТГ, Грушівську та Чаусівську сільські ради. Виявлено і ліквідовано зарості амброзії у селі Кам’яний Міст. Також виявлено амброзію на орендованій земельні ділянці у Підгороднянській селищній раді під час роботи інвентаризаційної земельної комісії. За кілька днів бур’ян було ліквідовано.

Невипадково амброзію називають «зеленою пожежею». Вона, маючи потужну кореневу систему пригнічує і витісняє всі поруч зростаючі рослини. Амброзія дуже агресивна, сильно висушує і збіднює ґрунт. Осередки амброзії швидко збільшуються і, якщо їх не знищувати, за 3-4 роки від культурних рослин не залишиться і сліду.

Пилок амброзії викликає у людей захворювання — амброзійний поліноз. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, з’являється сльозотеча і нежить, розвивається астма. У пилку амброзії містяться особливі білки, які під час попадання пилкового зерна на слизову оболонку надходять в кров людини. Алергени містяться також в насінні та листі амброзії і можуть викликати у людей дерматити.

Єдиний вихід — знищувати агресивний до людини бур’ян спільно. При Первомайській райдержадміністрації діє «гаряча лінія», на яку можна повідомити про виявлені масштабні зарості амброзії на території сільських рад Первомайського району для подальшого їх знищення. Телефон «гарячої лінії» 4-20-21.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска