Новости 23 августа 2017

Большинство украинцев против предоставления русскому языку статуса официального

В разных регионах Украины отношение к статусу русского языка существенно отличается.

Поддерживают идею предоставления русскому языку статуса официального 30% украинцев, против – 54%, свидетельствуют данные опроса Института социологии НАН Украины.

Как отмечают социологи, за годы проведения опросов (1996-2017 гг.) в отношении предоставления русскому языку статуса официального произошли существенные изменения. В 1996 году большинство населения (51%) считали необходимым предоставить русскому языку статус официального, против этого были настроены 33%. Постепенно процент поддержки официального статуса русского языка уменьшался, а противников – расти.

Вопрос относительно статуса русского языка по-разному воспринимается в разных регионах: категорически против предоставления русскому языку статуса официального в Западном регионе («против» – 88%, «за» – лишь 4%), и в Центральном («против» – 64%, «за» – 21%). Преимущественно поддерживают предоставление русскому языку статуса официального на Востоке («за» – 45%, «против» – 38%), существенно поддерживают на Юге («за» – 57%, «против» – 31%) и на Донбассе («за» – 55%, «против» – 14%). В то же время на Донбассе больше всего оказалось тех, кто не определил своего мнения по этому вопросу (31%).

Опрос был проведен Институтом социологии НАН Украины в сотрудничестве с Благотворительным фондом «Интеллектуальная перспектива» с 3 по 25 июля 2017 года во всех регионах Украины за исключением оккупированных территорий среди 1800 человек. Погрешность выборки не превышает 2,3%.

Как свидетельствуют данные опроса Центра Разумкова, более двух третей (68%) граждан Украины считают родным языком украинский, 14% – русский, в 17% – и украинский, и русский в равной мере, 0,7% – другие языки.

ПО МАТЕРИАЛАМ: ZN.UA

6 Комментариев

 1. ЦПШ АБАБАГАЛАМАЯЧНЯ

  Август 23, 2017 at 5:51 пп

  У дятелів, кажуть, ніколи голова не болить, бо у них там амортизатори вмонтовані …. природою.
  У наших різних «політологів», «аналітиків», «ехспертіїв» та інших «дятелодослідників» — ні амортизаторів тамечки, ні гальмівних якихось пристроїв нема, або як кажуть романці — «повний нуй».
  Звідкіль же у нас може бути більшість за визнання офіційним руського язика, коли у нас десь 65-67% населення — це етнічні українці, і в залишку 35-37 % — руські, булгари, малдовани, румуни, мадьяри, цигани, євреї та й одеситів майже мільйон, які руськомовляться зазвичай.
  Та й якщо порівняти українську мову, напркилад, і-франківську, львівську, волинську, а тим паче тарнопільську з укр.мовою миколаївською, одеською, дніпровською, кропивницькою там чи «горішньо-плавською !!!!», то ж взагалі є різні річі, а про закарпатьську взагалі можна промовчати, бо там мадьярсько-румунська з русько-тарнопільским акцентом.
  Щоб було зрозуміло про що то йдеться — почитайте та порівняйте, ну хоча б наших українських Т.Г.Шевченка, М.Стельмаха и Карпенка-Карого з мовами Івана Ле (тобто Івана Лентійовича Мойсі), Ярослава Галана. Не говорячи вже про мови О.Гончара, М.В.Гоголя чи Б.Олійника — в порівнянні з мовами тих же колишніх австрійсько-угорсько-пільських підданих чи похіденців.

  А от кольись давньо, (ще до ВЖС Ліворуції) бульо дійсьньо на Україні багато розюмних людей, і вони дурницьок різних таких «дослідницьких» не писальи, або як і писальи, то на багато меньше.

  • Наталія

   Август 23, 2017 at 10:31 пп

   А чого це Вас добродію чи добродійко як ошпаренного(ну)тіпає?! Що Вам так не до вподоби? Мовні діалекти? Так вони є у кожного народу!!! І в росіян також, адже Росія велика і в кожному регіоні є свої мовні діалекти… Є вони і у німецького, французького та інших народів… Чи Ви про таке не чули і не знали? Буває… Тепер знатимете…

   • ЦПШ АБАБАГАЛАМАЯЧНЯ

    Август 24, 2017 at 12:06 пп

    Не пишіть п.Наталіє, у момент як Ви мовите, власного ошпарення чи тіпання, от таких повчальних дурниць.

    Для того щоби когось повчати на мовні теми, то треба на те мати відповідні підстави: ну хоча б освіту за ЗОШ чи якусь коледжну з філологіі. Бажано української.

    А щодо мови державно-офіційної, то вона не повинна бути з діалектами мовними.
    Якщо Ви вже це питання чіпляєте, то слід мабуть було Вам нагадати, як деякі наші «професійні писюки», навіть і з якогось пальця висмоктаними вченими ступенями філологів: «академиків, «прохвесорів», «дОцентів», у останні років «удосконалювали» нашу українську мову «наповнюючи її своїми «словесно — блудними» новітністями, на кшталт: «агенція», «продавчиня», «міністерка», «касирка»,»іншоавтівка» та іншим різним дурнослів’ям.
    А от кілька років тому, згадується, дехто з наших дійсно вчених філологів, а також депутатів (не «обдарованих» чи обтяжених довідками с психолікувальних закладів) намагались законодавчо визначити поняття державної, офіційної мови нашої — української, але далі базікання навколо цього питання й не пішло.
    А не завадило б все-таки визначитись у цьому питанні.

 2. Иллона

  Август 26, 2017 at 2:17 пп

  Подивіться краще що з економікою твориться,а потім про мовне питання говоріть….Чи це нас так відволікають???? Населення України вимирає,виїджає,біднішає,а можновладці багатіють,а у вас мовне питання в голові….Та й взагалі,про що мова7 Більшість населення України спілкується російською(навіть патриотично налаштовані). Країну розкрадають,народ знищують,а ви про що?

  • Папір Ньюс

   Август 26, 2017 at 4:27 пп

   Точно, точно.
   Але для цієї влади вже — запізно, запізно. Навіть назавжди не виправимо.
   Нова, чергового скликання, обрання чи призначення влада, скоріш за все далеко від папєрєдніков не втече, а точніш не втекла, а в де в чому й випередила.
   Просто може бути черговий гоп-Майдан з черговими лідерами «Кулелобними», «Кривопасторськими» та іншими реальними Гопниками та з натовпом нагрітих певними засобами та речовинами «активістами», «хероями», «чернівцівськими козЯками» голохолододупими.
   З обіцянками покращити життя народу вже на другий, третій день після перемоги «нових, чесних, здорових сил».
   Далі потім прийдешні Лідери строки виправлять на «2-3 місяці», «рік — два», «5-10 років».
   Нарешті, перед «здихом» — «не менше 20 років», або обіцяння покращення вже «наступним поколінням».

   А згадайте, що ще Перший Цар Всеукраїнський перед 1991 та в послідуючих роках казав:
   «Хватить годувати Росію, без неї обійдемось: «хіб, сало у нас є, м’ясо є, цукор, то взагалі наше біле золото…»
   З подібних базікань виходило, що з Полуботкових скарбів кожному українцю мало припасти по 173000 фунтів англіцьких.
   А золота до видобутку понаходили в покладах у нас страшенно багато.
   Тільки на річці Єланка (недалеко — по шляху на Новий Буг, Кривий Ріг) знайшли стільки, що «якщо його почати видобувати відкритими способом (— бо прямо зверху й лежить!!!!), то стільки його видобудеться, що на світовому ринку вартість золота впаде до ціни чорного металобрухту». ТОму вирішили не ламати світовий ринок драгметалів і видобуток того Кривзолотобасу вирішилит не починати.
   Правда щодо самого чорнобрухту, то вийшло навпаки: він здорожчав до ціни золота.
   А нафти — газу між Харковом та Запоріжжям знайшли такі поклдади, які у три-шість разів перевищують усі світові разом взяті.
   А на Волині надибали такі поклади вугілля (правда бурого), яких вистачить на енергетичні і інші потреби на мінімум 10 000 (десять тисяч —- Ого-го !!!!) років.

   Якщо не вірите, що такі прожекти та обіцянки були — почитайте нашу пресу тих років: від 90 до 2010, у тому числі Урдовий кур’эр, Голос , та інші — неофіційні «надоптимістичні».

 3. Мультик пультик

  Сентябрь 19, 2017 at 10:41 пп

  Сайт то на русском,а крези вумен, тетка в климаксе и маразме-пани Волошина бъется париком о стенку))
  Цирк

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top