Новости 23 января 2018

Савченко призвал мэров Первомайска, Южноукраинска и Вознесенска вернуть городам исторические названия

В День Соборности Украины председатель Николаевской областной государственной администрации Алексей Савченко призвал городских голов Первомайска, Южноукраинска и Вознесенска вместе с общиной рассмотреть возможность возвращения городам их исторических названий. Об этом глава области сказал во время видеоселекторного совещания с районами и городами области по обеспечению бесперебойной работы объектов жизнеобеспечения населения в зимний период 2018 года. Об этом сообщает пресс-служба Николаевской ОГА.

Алексей Савченко акцентировал, что Николаевщина имеет богатую историю, а николаевцам есть чем гордиться, поэтому городам было бы логично вернуться к историческим названиям.

«В такой святой день я хочу обратиться к главам городов Первомайска, Вознесенска и Южноукраинска. У ваших городов есть замечательные исторические украинские названия, которыми мы гордимся. Например, я неоднократно говорил, что город Вознесенск называется Соколы. И все же я не понимаю, когда говорят название Первомайск, то в каком государстве мы живем? У нас есть богатое наследие, достижения и ценности, достижения, которые нам надо подчеркивать. И сегодня, когда мы говорим, что мы Украинское Самостоятельное Соборное государство, и когда мы практически каждый день теряем ребят на востоке нашей страны, то у нас есть такие вещи, которые возвращают нас к «советского» прошлого, этих энкаведистов, которые пренебрегали нашей нацией, уничтожали, «кріпачили». Поэтому я считаю, что сегодня мы можем вернуться к тому, с чего начинали», — подчеркнул Алексей Савченко.

Отметим, что историческое название города Вознесенска — Соколы, Первомайска — Богополь, а Южноукраинска — Константиновск.

6 Комментариев

 1. Ваня Галагуз

  Январь 23, 2018 at 3:24 пп

  Краще б ці дробильники країни та творці «історії» повернули Первомайську підприємства, які угробили за 30 років тупочіння та стрибання по колу і на Майданах: Фрегат, 25-й, Цукровий, Пивзавод, Будматеріалів та мешканців до дому повернули, на роботу, тих самих, що понад 20 тисяч осіб виїхали світ за очі на заробітки та помешкання чи у еміграцію.

  • козак

   Февраль 5, 2018 at 4:10 пп

   Те кто уничтожал эти предприятия сейчас в опаблоке нам край и.т.д.

 2. Олександр

  Январь 23, 2018 at 9:42 пп

  «… Навесні 1676 року гетьман запорізький Іван Самойлович направив козака Степана Підстреленого із завданням підшукати в гирлі Синюхи поблизу польського і османського кордонів місце для будівництва укріплення. В тому ж році й було побудовано фортецю у вигляді правильного восьмикутника. Козаки назвали своє укріплення «Орлик» (від назви місцевого урочища)…» Пану потрібно краще вчити історію. https://uk.wikipedia.org/wiki/Первомайськ_(Миколаївська_область)

 3. Сергій

  Январь 24, 2018 at 8:55 пп

  Южноукраинск в Південо-Українськ над Бугом

  • Ваня Галагуз

   Январь 25, 2018 at 10:02 дп

   А може ще місто Буга-Атом була б більш точною назва ? Типу Бу Енос Айрес.
   Або он є ж у наших земляків Бук-Ковель, а у нас зробити Буг Атомвель.
   А вчити історію нафіга, коли кожні хто не прийде у атамани країни для себе свою історію пишуть.
   Он кажуть після Ображеної ліворуції 2004 року навіть тодішнього чисторукого Ґаранта в историчні особистості у підручники тодішні записали наряду з дійсно може й колись історичними особистостями.
   Ну й шо вчили, вчили ту нову Ющсторію та й шо ?
   Появились ще новіші гисторики з «великим обсягом «пам’яті».
   Вже нещодавно вони писали, що взагалі цивілізоване людство по Світу планети стартувало і розвинулось з нашої України !!!????
   Набагато навіть раніш описувавних Древніх Тибетів, Єгиптів, Єрусалимів, не говорячи вже про «Велике Дакійське Государство», про яке ще в 1970-75 р.р. цілком «науково-авторитетно» писали історики Романії та яке начебто простягалось ще 2500 років тому від власно них (Румунії аж до північного архіпелагу Шпицбергену — з Півдня на Північ) і від Західного узбережжя Єуропи аж до Японії — з Заходу на Схід Далекий).

 4. От така Ганьба Марко буває

  Январь 26, 2018 at 6:07 пп

  «Поляки прийняли закон про заборону «бандерівської ідеології» (UNN)» — повідомлення Інтернет UNN від сьогодні 26.01.2017 р.

  Ну й що тепер наші «видатні історики» процвірінькають на увесь Міжнародний світ відносно перейменування вулиць на ім’я таких от героїв, як давно вже зниклі: шухевичі, бандеричі, мельникевичі та інші.

  Що ж тепер прогаласують сучасні «визволителі» України від її ж власного народу, якого вже вивільнили з країни в кількості майже 15 млн. трудящого, фахового та вченого люду нашого.

  От така х…я виходить, як тому Марку його кум казав.
  І це на 27 рік «розбудови правової, демократичної, толерантної, поміркованої, з особливим менталитетом» дерижави.

  Та й пільська така декларація не поодинокою є.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания Google.

Самое комментируемое

To Top