Новости 24 апреля 2019

У Первомайську молодь ініціює встановлення велосипедних баз і реконструкцію фонтану у парку

«Участь молоді у прийнятті рішень» – саме на таку тему наприкінці тижня в міській раді проходив круглий стіл за участю студентської молоді міста.

На заході були присутні міський голова Людмила Дромашко, директор Первомайської філії НУК ім. ад. Макарова Сергій Доценко, зав.кафедрою економіки та підприємництва Лариса Гришина та Ірина Величко – викладач промислового професійно-технічного ліцею та працівниці безоплатної правової допомоги. Безпосередніми учасниками круглого столу стали студенти Первомайського коледжу, Первомайської філії НУК ім. ад. Макарова, Первомайського медичного коледжу та учні професійно-технічного ліцею, повідомляють на сайті міськради.

Захід проходив за ініціативи громадських радниць – Ірини Островської та Наталії Клименко. Наразі радниці реалізують на теренах Первомайська молодіжний проект щодо участі молоді у прийнятті рішень. І це перший крок на його реалізації. В планах проведення майстер-клас по написанню петицій, відео конкурс робіт «Я спроможній», тренінги та конференція з підбиттям підсумків.

То ж чи можуть молоді люди брати на себе відповідальність за прийняття життєво важливих рішень у житті громади – на таке питання шукали відповідь учасники заходу. Окрім дискусії, було представлено студентами коледжу велику аналітичну роботу щодо попереднього анкетування серед молодих людей. У документі наводилися приклади стосовно готовності молодих людей брати на себе ініціативи та відповідальність за певні рішення. Великий відсоток молоді – готовий братися за ініціативи. Є й побоювання та страхи бути не почутими та непотрібними.

Також молоді люди представили свої напрацювання та ініціативи, зокрема йшлося про реконструкцію парку «Молодіжний», фонтану у центральному парку та встановлення велосипедних баз. Студенти медичного коледжу поділилися своїм досвідом ініціативи проведення щорічного прибирання на теренах Бузького Гарду.

За результатами роботи було прийнято рішення щодо утворення при міській раді молодіжної ради, яка матиме дорадчий голос. Це, власне, і стало відповіддю на питання, чи може молодь брати участь у прийнятті рішень. Може, якщо має й володіє певними інструментами. Один із них молоді люди Первомайська уже практично мають в руках. З цим погодилася і міський голова, яка висловила задоволення стосовно ініціативності та активності молодих людей.

Презентував себе на заході ще один майбутній громадський радник – Олег Карпенко, який незабаром проходитиме навчання в школі «Громадських радників».

Хто такі громадські радники

Громадскі радники (ГР) – це допоміжна ланка правової допомоги на найпервиннішому рівні. Завдання ГР – підказати мешканцям своєї громади з чого почати вирішення їхніх питань, куди саме звертатися за професійною правовою допомогою. Громадські радники можуть не бути дипломованими юристами, вони володіють базовими правовими знаннями.

2 Комментариев

 1. К.Радченко

  Апрель 24, 2019 at 11:33 дп

  «Фонтан» парківський вже будувався за, начебто, 700000 грн., з послідуючими якимись додатковими витратами з перепроектування,перебудування.
  «КукуДром» — розвязка на площі перетинання вулиць Грушевського та Революції, проектОвувався, потім перепроектОвувався та перебудОвувався з першопроектної вартості в 1,5 млн.грн. до 2,5 (а подейкують, що аж до 5) млн. грн.

  Тепер ось вже ще свіженькі такі собі напрямки «освоєння» бюджетних грошей:
  «Будівництво басейну», «Реконструкція парку ім. Січеславського (бо Петровського мабуть таки декомусьмунізували).

  І це в той час, коли жебракуючі мешканці міста не можуть виклянчити від влади необхідної допомоги з медичного обслуговування (з придбання дорогущих медикаментів, у тому числі з пільг та скидок на аптечні витрати для інвалідів), отримання конкретної матеріальної, грошової допомоги, у тому числі права на пільговий проїд у міському транспорті.

  Але…,але за усіх цих негативів, для того чи тих, хто виконував ті «проектні та будівельні і перебудівельні роботи» був позитивний таки зиск — отримання от тих бюджетних первуісних чи й збільшенних грошей за от тих «ініційованих народом» начебто суспільних, громадських «замовлень».

  І, взагалі, куди зник головний «ватажок молоді міста та області» — пан Тимір Глучко.
  Що ж це, ви панове нові ініціатори, так обійшли так ось боком-боком свого таки коллєгу.
  А щодо громадських радників, і мабуть не лише місцевого рівня, але всіх рівнів( аж до Верховньої ради, Кабиміну та інших), то мабуть дійсно не потрібно не лише юридичної чи іншої освіти, а достатньо вгадуватись та бути в «темі».

 2. Жулик

  Апрель 28, 2019 at 10:32 пп

  Кому нужен ваш фонтан. Чтобы потом за то чтобы его включить брали деньги с желающих по фотографироваться, такое уже было. Лучше нормально сделать в парке тротуарную плитку и освещение, а ещё можно набережную сделать, и жителям города было бы где гулять вечером.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Самое комментируемое

To Top