Николаев 17 июня 2020

У Молодіжному парку зрізали дерево: небайдужі люди викликали поліцію

16 червня 2020 року місцевий мешканець почав зрізати у Молодіжному парку (колишній Комсомольський) величезне дерево. Небайдужі містяни викликали поліцію. Разом із нарядом на місце події виїхав фахівець-еколог. 

На наш запит прес-служба поліції повідомила: дерево оглянув фахівець. Коріння рослини вигнило, а остання негода остаточно його завалила, тож саме за дерево збитки нараховуватися не будуть, повідомляє vsesvit-news.info.

Однак необхідно нагадати: з 1 січня 2019 року в Україні діють підвищені штрафи за незаконне вирубування дерев. Так, відповідальність за це передбачена ст.153 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду».

Згідно цієї статті, знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка, в межах населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб — підприємців — від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що при кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 ст.169 розділу IV ПКУ для відповідного року і дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Довідково: прожитковий мінімум з 1 січня 2020 року  — 2 102,0 грн. Тобто, сума штрафу для громадянина максимально може дорівнювати 31 350 грн.

1 Комментарий

 1. Старшина Петренко

  Июнь 18, 2020 at 10:34 дп

  Як дві товстелезних гиляки висіли над алеєю і загрожували впасти на голову якісь людині, у тому числі дитині, то наглядачів, ліквідаторів небезпечних дерев не було й видно.
  Як якась розумна людина прибрала частину загрози смерті чи каліцтва (а треба б було зрізати й другу гиляку), то зразу знайшлись хазяї «лісового фонду України» та контролери і екзекутори.
  Висновок: совісті у влади в державі, взагалі, і в окремому Голто-Ольві-Богополі «0».
  По місту є сотні, а може й тисяча дерев в жилих місцях, таких, що є загрозою будівлям та комунікаціям (електро, газовим…) і щось жодного разу не бачилось, щоб служби міські, що відповідають за «Зелене господарство», сумлінно обслідували дерева та своєчасно ліквідовували небезпечні дерева.

  А от тарифи на воду, каналізацію, то справа свята: в кишені до того ж «терпіли» — народу залюбки можна сміливо занурюватись, ніхто не чинить супротиву, покірні, безправні як раби.
  До пори, до часу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт защищен reCAPTCHA и применяются Политика конфиденциальности и Условия обслуживания Google.

Самое комментируемое

To Top