Николаев 17 июня 2020

З 1 липня у Первомайську нова ціна на воду. Депутат проти: готує проєкт на відміну рішення виконкому

12 червня 2020 року на засіданні виконкому Первомайської міськради розглядалися нові тарифи на водозабезпечення та водовідведення. Інформація про наміри публікувалася на сайті міськводоканалу, проєкт рішення виконкому — на офіційному сайті міста. Повідомляє vsesvit-news.info

Проте очікуваного напливу активістів на засідання виконкому не відбулося.

Міський голова Людмила Дромашко повідомила, що  абонентська заборгованість підприємству катастрофічно зростає, водночас із нею зростають неплатежі підприємством, накопичується борг, ситуація стає неконтрольованою. Роботи із цього питання розпочали давно, проте довести до кінця завадив карантин.

На засідання прибув директор водоканалу Микола Онфурієнко, головний бухгалтер та економіст підприємства.

Через несплату за воду борг користувачів виріс до 2,5 млн грн. При цьому ті, що отримують субсидії готівкою, сплачують за використану воду лише 60%.

Загалом підвищення відбудеться на 10,26 грн.

За інформацією міськводоканалу, діючі тарифи покривають фактичну вартість централізованого водопостачання та водовідведення станом на 01.01.2020 року  відповідно 75% та 82%. Крім того, щороку до 1 серпня підприємство подаватиме розрахунки щодо вартості послуг та у разі потреби затверджувати нові тарифи — також щороку.

Міський голова наголосила, що місто не має змоги повністю взяти на себе міжратифну різницю, тож доводиться обирати: дешевше або з водою.

Пропонується ж тариф на рівні 27,30 грн за водопостачання (як перерахувати, вартість літру складає менше 3 копійок) та 20,25 грн за водовідведення, а загалом 47,55 грн. Що ж до тарифів у інших містах по області, то у сусідів найдорожча вода у Вознесенську (66,75 грн), найдешевша у Новій Одесі (31,38 грн.)

Водоканал міста старий, зношення обладнання складає 89%, більшість обладнання потребує заміни. Басейн на 300 кубів замулений на 90%, а для очищення накопичувача потрібно до 10 мільйонів гривень. Частина втрат води пояснюється підтіканням контррезервуарів, у яких почав крішитися бетон. Крім того, через особливості рельєфу забір води здійснюється цілодобово. У запропонованому тарифі ж навіть не закладено інвестиційну складову, у іншому випадку тариф був би вищим на 40%.

Проти підняття тарифів виступив Євген Славніков. Він повідомив, що навіть діючі тарифи завищені утричі, та завірив, що розрахунки, надані підприємством, проведені невірно.

Проте тариф був прийнятий виконкомом (із одним голосом «утримався» серед присутніх на засіданні) .

Ближче до вечора у соцмережах з’явилося повідомлення первомайського депутата Михайла Медведчука про те, що на чергову сесію (25 червня 2020 року) готується проєкт про скасування ухваленого виконкомом рішення.

Нові тарифи на воду для Первомайська.Сьогодні виконком Первомайської міської ради затвердив нові тарифи з 1.07.2020…

Posted by Михайло Медведчук on 2020 m. birželio 12 d., penktadienis

Самое комментируемое

To Top