Новости 07 апреля 2021

Миколаївська область на карантині: коли скасують жорсткі обмеження

Майже два тижні Миколаївщина живе за «червоним» рівнем епідемічної безпеки. Тим часом три області України вже сподіваються на пом’якшення обмежень через стабілізацію показників поширення ковіду. Як складається ситуація на Миколаївщині зараз та чи скоро ми повернемося до «помаранчевої» зони.

Про це пише інтернет-видання «Гард City».

Як Миколаївщина в червону зону втрапила

Враховуючи епідситуацію, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації ввела низку обмежень уже з 24 березня для Миколаєва.

З 27 березня 2021 року на території всієї Миколаївської області установили «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 березня 2021 року.

На пресконференції 26 березня голова ОДА Віталій Кім повідомив: якщо п’ять днів поспіль показники будуть в нормі, то Миколаївська область повернеться до «помаранчевої» карантинної зони, при цьому влада відслідковуватиме позитивну тенденцію і заздалегідь підготує подання.

Найбільш жорсткий карантин ввели для Миколаєва, у Первомайську він торкнувся роботи промислових торговельних закладів, спортзалів та проведення громадських заходів.

Минуло майже два тижні з моменту запровадження карантину. Що відбувається зараз.

12-й день «червоної» зони

Наскільки ми наблизилися до пом’якшення карантинних обмежень, можна побачити із щоденної статистики, яку надає Миколаївська облдержадміністрація.

Як бачимо із наданої станом на ранок 7 квітня 2021 року інформації, три показники зберігаються перевищеними:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню, у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, — 73,67% (допускається не більше як 65%);
    • 6 квітня цей показник складав 73,59%;
    • 5 квітня — 76,3 %
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення — 113,64 (допускається не більше ніж 60 на 100 тисяч населення);
  • рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції не повинен перевищувати епідемічний порог (перевищує на 14,5%).

При цьому за добу 6 квітня по області додалося 412 виявлених підтверджених випадків коронавірусу, з них:

  • Миколаїв (населення більше як 480 тисяч осіб) — 149 випадків;
  • Первомайськ (населення трохи більше за 60 тисяч) – 71 випадок.

Загалом у області за добу від коронавірусу померло 18 осіб, з них двоє у Первомайську.

Тож не варто нехтувати вимогами щодо використання засобів індивідуального захисту. Бо за умови збереження таких темпів розповсюдження захворюваності, перебувати у «червоній» зоні будемо ще довго. Адже рішення щодо скасування «червоного» рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх необхідних показників протягом не менш ніж п’яти днів поспіль.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top