Новости 13 сентября 2021

У Первомайську відкрили меморіальну дошку академіку Філатову

Урочисте відкриття меморіальної дошки видатному офтальмологу, академіку, науковцю Володимиру Петровичу Філатову відбулося 10 вересня 2021 року в Первомайському медичному фаховому коледжі.

Про це пише інтернет-видання «Гард Сity».

У події взяли участь представники міської влади та депутатського корпусу, викладачі медичного коледжу, його студенти та випускники, краєзнавці, співробітники Первомайського краєзнавчого музею, управління культури Первомайської міської ради, музею історії інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова, ЗМІ.

Ідейним натхненником і меценатом відкриття меморіальної дошки академіку Філатову став колишній випускник медичного коледжу Михайло Ярославович Драгомирецький.

Меморіальна дошка, встановлена 10 вересня 2021 року
Директор медичного коледжу Ольга Григорівна Присяжнюк, звернувшись до присутніх, повідомила, що ім’я Володимира Філатова давно відоме у нашому місті, але ми його більше пов’язували з його ученицею Бебюш Капон. Та виявилося, що тут, у стінах колишньої фельдшерсько-акушерської школи, в 1946-1953 роках проходили зустрічі наукового товариства медиків міста Первомайська з видатним вченим-офтальмологом, академіком Філатовим. «Я з величезним задоволенням назву людину, яка стала ідейним натхненником і меценатом події, на якій ми присутні. Це Михайло Ярославович Драгомирецький — наш випускник ще 1982 року. І нам приємно, що його ідею підтримали наші відомі краєзнавці та співробітники краєзнавчого музею, які провели велику пошукову роботу і знайшли підтвердження цим історичним, важливим для нашого міста фактам. Тож сьогодні ми маємо нагоду засвідчити те, що відбувалося в історії міста і нашого навчального закладу», — сказала Ольга Григорівна.

На відкритті меморіальної дошки. Михайло Драгомирецький з квітами, поряд праворуч Юлія Зухіна. Біля мікрофона Сергій Шевченко
З Одеси прибула до нашого міста завідувачка музею історії інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова АМН України Юлія Миколаївна Зухіна. Привітавши всіх з урочистою подією, завідувачка запросила викладачів, студентів та всіх охочих відвідати музей Філатова в Одесі та презентувала разом з Михайлом Драгомирецьким музею медичного коледжу пам’ятну медаль з відомою фразою Філатова «Кожна людина повинна бачити сонце» та біографічні книги про Філатова.

«Ми будемо розповідати нашим екскурсантам про те, що у вашому місті, на медичному коледжі є така пам’ятна дошка, і той, хто відвідає Первомайськ , не зможе проїхати повз неї», — підсумувала Юлія Зухіна.

10 вересня 2021 року у Первомайську відкрито меморіальну дошку Володимиру Філатову

На заході виступили Михайло Драгомирецький, директор краєзнавчого музею Олена Красіна та дослідники історії краю Сергій Шевченко й Тетяна Хмара, які займалися вивченням сторінок біографії академіка Філатова і його учениці, лікаря-офтальмолога Бебюш Капон, пов’язаних з Первомайськом. Тетяна Хмара подарувала Юлії Зухіній теку із зібраними краєзнавцями матеріалами. Меморіальна дошка В. П. Філатову стане черговою туристичною та історичною принадою нашого міста.
Почесну місію — відкриття меморіальної дошки — виконав ініціатор ідеї Михайло Драгомирецький. Завершився захід екскурсією гостей по Первомайському медичному фаховому коледжу.
В матеріалі використано фото Юрія Островершенка.

Самое комментируемое

To Top