Новости 14 сентября 2021

В Україні стартує осінній призов та працює амністія для військовослужбовців

З 1 жовтня в Україні стартує осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до 31 грудня 2021 року. 

Про це пише інтернет-видання «Гард City».

Наказ начальника Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 10 від 06.09.2021 р. «Про призов громадян на строкову військову службу»

• На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Указу Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» з 01 жовтня 2021 року по 31 грудня 2021 року проводиться призов громадян на строкову військову службу.
• Явці на призовні дільниці для проходження призовної комісії підлягають усі громадяни 2003 року народження, яким у період проведення чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 1994-2002 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову, або які не призвані раніше на строкову військову службу з різних обставин.
• Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до призовних дільниць за адресами:
1 Первомайська, Кам’яномостівська, Мигіївська, Синюхинобрідська територіальні громади: місто Первомайськ , вулиця Герцена, 20, Первомайський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки;
2 Арбузинська та Благодатненська територіальні громади: смт Арбузинка, площа Центральна, 1, 1-й відділ Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
3 Врадіївська територіальна громада: смт Врадіївка, вулиця Героїв Врадіївщини, 59, 2-й відділ Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
4 Кривоозерська територіальна громада: смт Криве Озеро, вулиця Поштова, 9-а, 3-й відділ Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
в установлений час з документами, зазначеними в повістках.

Громадяни, які не отримали персональних повісток, зобов’язані прибути за вказаними адресами до 10 жовтня 2021 року, та мати при собі документи, які посвідчують особу.
• Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території міста Первомайська та Первомайського району Миколаївської області, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитися у районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки для проходження призовної комісії.
• На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», керівники підприємств, установ, організацій, в тому числі навчальних закладів, незалежно від їх підпорядкування і форми власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовні дільниці.
• Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються до призовної дільниці, несуть відповідальність згідно з законодавством.
До уваги військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини
Первомайський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки спільно з Миколаївським зональним відділом військової служби правопорядку та працівниками Національної поліції України проводяться заходи, щодо встановлення місця знаходження військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини протягом 2014-2021 років, та на даний час не повернулися до місця служби.
Самовільне залишення військової частини або місця служби — це військовий злочин, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі, відповідно до статті 407 Кримінального Кодексу України.

Але, керуючись принципом гуманізму, відповідно до статті 92 Конституції України і Закону «Про застосування амністії в Україні», Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про амністію у 2016 році», у якому передбачено амністію за деякими статтями Кримінального Кодексу України, зокрема звільнення від кримінальної відповідальності за скоєння військових злочинів.
Продовжуючи переховуватися, ви не зможете уникнути кримінальної відповідальності за скоєний військовий злочин, а з кожним днем лише обтяжуєте свою вину.
Для вирішення питання щодо звільнення від кримінальної відповідальності, необхідно самостійно звернутися до органів військової служби правопорядку розташоване у місті Миколаїв по вулиці Нікольська, будинок №30, або до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Миколаїв по вулиці Погранична, будинок №9.

За більш детальною інформацією звертатися до Первомайського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою: Миколаївська область, місто Первомайськ, вул. Герцена, 20.

Самое комментируемое

To Top