Главные новости

Первомайські «металісти». Кожен отримав свій термін

860

З недавніх пір в оперзведеннях УМВС області почали з’являтись повідомлення про крадіжки металевих кутників з ліній електромереж, якими електрострум від Южно-Української АЕС передається за кордон, що дає Україні надходження валюти. Так, біля села Виноградний Сад Доманівського району з анкерної опори ЛЕП «Ісакча», через яку електрострум надходить до балканських країн, злодії вирізали 47 (!) металевих кутників.

Пізніше було зафіксовано декілька подібних фактів. На жаль, по гарячих слідах розкрити ці злочини не вдалось. У зв’язку з чим невстановлені крадії остаточно знахабніли. Через деякий час біля села Щасливка того ж Доманівського району зловмисники вночі зрізали цілу опору ЛЕП вагою 3 (!) тонни цінного металу.

Це вже було занадто. Тому на пошук цих крадіїв були задіяни значні сили працівників міліції області. Під час огляду місця злочину експерт надав висновок, що ці сліди залишені колесами автомобіля «ГАЗ-66». Оперативники через базу даних УДАІ УМВС установили власників цих автомобілів і перевірили їх. Підозра впала на одного з них – 25-річного Дмитра Титоренка, жителя Первомайська. Його запросили на бесіду в міськ-відділ міліції.

Той довго не впирався і виказав спільників. Співробітники карного розшуку швидко затримали їх. Ними також виявились жителі Первомайська: 55-річний Сергій Золотарьов, 34-літні Геннадій Чепелюк, Юрій Пархоменко і Олександр Чепелюк. Під час допиту було встановлено, як формувалась і нахабно діяла ця зграя «металістів» і яким чином вони здійснювали крадіжки. Як правопорушники розповіли правоохоронцям, вони з самого початку не стали розмінюватись на дрібниці й одразу ж почали діяти з розмахом. У Золотарьова був в особистому користуванні мікроавтобус «Фіат-Дукато». У нього злодії перед виїздом на «операцію» вантажили зварювальне обладнання. Під час першого виїзду їхньою здобиччю стали 438 кг металевого кутника, чим вони спричинили збиток АТ «Миколаївобленерго» на суму 2190 гривень. Метал здали на приймальний пункт. А отримані гроші поділили з урахуванням «коефіцієнта трудового вкладу» кожного в кінцевий результат. І пішло-поїхало…

Звісно, що апетит приходить під час їжі. Організатори «бізнесу» вирішили його розширити. І заради цього втягнули в свою зграю Юрія Пархоменка, Дмитра Титоренка і Геннадія Чепелюка. Особливо вони зраділи приходу Титоренка, адже в нього був вантажний автомобіль «ГАЗ-66». Кращого транспорту для таких справ, особливо в умовах бездоріжжя, годі й було винайти. Завдяки цьому крадії значно розширили «географію» своїх злочинних «гастролей». І поширили їх не лише на Первомайський, а й на територію Вознесенського і Доманівського районів. Таким чином крадії намагалися створити у розшуковців цих райвідділів міліції думку, що всі ці крадіжки – справа рук місцевих злодіїв. Завдяки цьому нахабним злодіям вдалось скоїти 15 таких крадіжок. Але, незважаючи на це, члени зграї були затримані й дали правдиві свідчення. При цьому вони мотивували свій злочинний «бізнес» тим, що пішли на це заради того, щоб заробити грошей на життя.

Нещодавно Первомайський міжрайонний суд дав правову оцінку діям членам зграї «металістів». Її організатор Олександр Золотарьов був засуджений до 4 років 6 місяців позбавлення волі з відстрочкою покарання на 2 роки. А його спільники Олександр Чепелюк і Юрій Пархоменко отримали по 4 роки позбавлення волі також з відстрочкою на 2 роки кожен. Дмитро Титоренко отримав 2 роки, а Геннадій Чепелюк – 1 рік позбавлення волі з відстрочкою на 1 рік. Крім того, суд зобов’язав фігурантів цієї справи виплатити потерпілим організаціям завданий ними збиток: АТ»Миколаївобленерго» – 35643 гривні і Держпідприємству НЕК «Енергоатом» – 81196 гривень.

Володимир ЗАЦЕРКЛЯНИЙ, член Національної спілки журналістів України, управління карного розшуку УМВС України в Миколаївській області

rp.mk.ua

3 Комментариев

 1. миша

  Июль 16, 2013 at 1:24 пп

  придурки яки убитки нанесли нам

  • Первомаец

   Июль 16, 2013 at 3:28 пп

   Миша, а ты что бы делал если бы у тебя денег не было бы? Вот и они без работы сидели а потом пошли воровать!

 2. Олег

  Июль 19, 2013 at 12:19 пп

  знал ктото, а то сказки пишут про нашу милицию.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Первомайска