Выборы 07 октября 2014

«Я йду на вибори самостійно, бо не хочу бути партійним кнопкодавом!», — інтерв’ю з Олегом Найдою [ФОТО]

Не встигли вщухнути політичні баталії на 132 виборчому окрузі з центром в місті Первомайськ, що призвели до втручання правоохоронців та призначення повторних виборів народних депутатів у 2013 році, як знову позачергові парламентські вибори ставлять перед нами непросте завдання — переобрати депутатів, які не виправдали наших сподівань. На жаль, обставини порушень законодавства на тих перегонах досі не з’ясовані і винуватці не покарані, а відтак багато хто з нас у чесне волевиявлення не вірить. Адже й після Революції гідності політики знову кажуть на чорне – біле, обіцяють золоті гори і єдиний спосіб зупинити їх на шляху до депутатського крісла — люструвати нашими голосами на виборах. Закон про очищення влади вітає радикальний кандидат в народні депутати, який не вперше бере участь у виборах до Верховної Ради на 132 окрузі, цього разу як самовисуванець — Олег Найда, але сумнівається, що Президент підпише його до виборів. Чому? Відповідь на це та інші запитання — в інтерв’ю Олега Володимировича Найди вашому виданню.

Олеже Володимировичу, які у Вас підстави не довіряти всенародно обраному Президенту країни? Пройшло лише сто днів його правління і цього часу дуже замало, щоб сумніватися в його діях.

Насправді я хотів би довіряти Петру Олексійовичу, але після того, як він розпочне задекларовані реформи з себе, шляхом внесення до Верховної Ради законопроекту про імпічмент Президента. Я переконаний, що це повернуло б довіру до влади. Але натомість, він дає пораду Генпрокурору Віталію Яремі, як побороти корупцію, за принципом: «Посади трьох своїх друзів і тобі повірять». Так раніше Віктор Ющенко руками Юрія Луценка намагався прибрати «любих друзів», поки не розчистив шлях для бандитів.

До того ж, я не згоден з тим, що ми стали жити по-новому. При старій, наскрізь корумпованій владній системі, це просто неможливо. На мій погляд, лише після обрання нового дієздатного парламенту та прийняття відповідних законів, розпочнуться радикальні економічні реформи, які змінять наше життя на краще.

Я реально оцінюю політичну, економічну та соціальну ситуацію, в тому числі й в нашій області, і розумію, що чудес не буває: час не зупиниш і не прискориш. Чекати швидких змін в нашому суспільстві не варто, адже пострадянська система продовжує працювати. Не проведена у 1991 році, після здобуття незалежності, люстрація державної влади, як в сусідній Польщі та Прибалтійських республіках, є основною стратегічною помилкою наших керманичів, за яку ми зараз розплачуємося.

Бути стороннім спостерігачем я не можу, адже з кожними наступними виборами якісний склад Верховної Ради стає все гіршим і є, на сьогодні, закритим клубом мільйонерів-мільярдерів, або їх маріонеток, які лобіюють бізнес-інтереси. Бізнес і влада – несумісні, тому рішення Президента про розпуск парламенту вважаю правильним і своєчасним. Однак діючий недолугий закон про вибори, може звести нанівець вимоги Майдану і Президента. Про це боляче говорити, але якісний склад списків політичних партій свідчить про те, що ми вже не наступаємо, а танцюємо на граблях.

— Які Ви маєте перестороги щодо перебігу виборчого процесу на 132 окрузі цього разу?

На минулих виборах надто потужно і нахабно діяв адміністративний ресурс, брудні технології та підкуп виборців. Так, після того, як «спалилася» окружна виборча комісія, на повторних виборах вона перебувала під прицілом ЗМІ, громадськості та спостерігачів, а влада здійснила фальсифікацію на дільницях. Ми пам’ятаємо ті сумнівні відсотки різниці голосів між основними конкурентами, але й усіх інших кандидатів, в тому числі й мене «обнулили», або, як сказав би харківський мер «помножили на нуль». Тому цього разу, незважаючи на демократію, ми маємо пильнувати увесь хід виборчого процесу, адже в ОВК, ДВК – все ті ж представники старої влади, віднедавна — перефарбована опозиція.

Олеже Володимировичу, Ви – не новачок у політиці, очолюєте Миколаївську обласну організацію Радикальної партії Олега Ляшка, багато зробили для популяризації партійного бренду, зібрали команду, чому ж на вибори йдете самостійно, а не від партії?

Я в душі – бунтар, але є прибічником поміркованого радикалізму, тому мені імпонує харизма Олега Ляшка, і сподіваюся на щирість його вчинків, які він демонструє в політичній діяльності. На жаль, ми недостатньо спілкуємося, щоб вчасно отримувати важливу інформацію з «перших вуст».

Так, для мене стали несподіванкою партійні списки, озвучені на з’їзді, при цьому, людей з якими напрацьовували рейтинг партії в списках немає. Зате там — спортсмени, артисти та інші відомі особи, яким не дають спокою «промені слави» колег-попередників, бо депутати, даруйте, з них були ніякі.

Оскільки я людина прямолінійна, звик казати й діяти так, як вважаю за потрібне, зокрема, й про кадрову політику партії, то це не дуже подобається моїм однопартійцям і керівництву.

Залишаючись членом партії, я вирішив самостійно йти на вибори, бо не хочу бути слухняним партійним кнопкодавом, залежним від волі партійної верхівки.

З власного досвіду знаю, що неякісний підбір кадрів – головна причина провальних виборів партій. Бо, як тільки зростає рейтинг партії – тут же починають з’являтися перефарбовані політики, або їх протеже з великими грішми, які стають зрадниками партійних інтересів.

Так сталося з моїм перебуванням у «Батьківщині», коли я очолював парторганізацію в Корабельному районі, все думав, вірив, надіявся, що не буде гонки за партійними квитками і їх не видаватимуть пачками. Врешті, життя довело: кількість – не означає якість, боротися за ув’язненого лідера, фактично, було нікому.

— Ви не лише політик, але й активний громадський діяч, управлінець, та в інформаційному просторі Вас переважно називають чоловіком, який знайшов Оксану Макар. Будь ласка, розкажіть про себе.

Ярлик людини, яка знайшла бідолашну дівчину мені не дошкуляє, бо не вважаю це геройством, я просто виконав свій громадянський обов’язок, сповістивши правоохоронні органи та піднявши тривогу щодо її лікування та розслідування обставин злочину на найвищому рівні. Я певен, що й більшість із вас, вчинили б так само.

Головне, що цей трагічний випадок став сигналом для громадськості Миколаєва, особливо молоді, виступити проти злочинної системи, зібравшись на місцевому Майдані, та спричинивши хвилю протестів по всій Україні.

Позиція «Моя хата с краю» — не для мене, я ніколи не пройду повз чужу біду. Так я живу, так мене виховали мої батьки – сільський агроном і шкільна вчителька.

Я народився в селі Озеряни Борщагівського району, що на кордоні Тернопільщини, яка до 39-го перебувала під Польщею, з Хмельниччиною – яка була під «совєтами». Мати — з Хмельниччини, тож була «москалькою», а ми з батьком і братом для її рідні — «бандерівцями». Відстань між моїми родинами усього 36 км, різниця ж у світоглядах і ментальності – набагато більша.

Мій батько був чесною, принциповою людиною і великим патріотом. У 19 років він став головним бухгалтером, у 23 роки — головою колгоспу, найпотужнішого у районі та через пригоду з подарунком двоюрідного дядька з Канади, розплачувався все життя.

Всередині 60-х мій заморський дядько подарував нам Волгу (ГАЗ-21), а це все одно, що сьогодні пересічному українцеві мати приватний літак. В райкомі партії батькові висунули ультиматум: робота або авто в суспільне користування. На що мій дід-інвалід, який постраждав від НКВДистів сказав: «Я цю «Волгу» спалю, а комунякам не дам!» Після такої непокори нам навіть переписку з ріднею заборонили, батька вигнали з партії, з роботи. Ламали його, доки не захворів на цукровий діабет. До речі, наша старенька «Волга» й досі зберігається в батьківському гаражі, стала сімейною реліквією, і вже нашим дітям вирішувати, що з нею робити далі.

Ми зі старшим братом Ігорем (батько назвав нас в честь київських князів) отримали вищу освіту. Він закінчив з відзнакою Київський медичний інститут ім. Богомольця, є кандидатом медичних наук. А я ніяк не забуду, як батько «благословив» його на майбутнє навчання. Спитавши, куди він збирається вступати та почувши про Тернопільський медінститут батько пожартував: «Краще, сину, йди в Тернопільський фінансово-економічний інститут, там одні дівчата вчаться на бухгалтерів, а ти хлопець – матимеш трієчку». Тобто, батько розумів якість освіти і рівень знань столичних вишів, та якби він тоді знав, що випускник цього інституту Віктор Ющенко стане президентом нашої країни, нікчемним президентом, який зрадив свій народ.

Я закінчив Київський торгово-економічний інститут. З дипломом спеціаліста державної торгівлі я приїхав до Миколаєва відпрацювати три роки і повернутися до Києва. Але припали до душі мені Миколаївщина та її люди. З тих пір промайнуло 30 років, працюючи в облспоживспілці, а згодом, в компанії ПАТ «Миколаївобленерго», я об’їздив область вздовж і поперек, і знаю її проблеми, як їх вирішувати.

Не випадково моє перше відрядження, у грудні 1987 року, випало на Первомайщину, де я займався реконструкцією Конецпольського універмагу, а згодом реконструкцією виставкової зали Первомайської торгово-універсальної бази та інших об’єктів роздрібної торгівлі в селах та селищах округу.

Я люблю північну частину Миколаївщини з Південним Бугом, буйною природою і чудовими людьми, серед яких живе чимало моїх земляків — переселенців із Західної України.

— Ви навіть свого маленького онука гордо називаєте «бандерівець». Сьогодні це звучить дуже патріотично! А якою є Ваша сім’я?

В мене гарна родина – дружина Галина, донька Юля та син Андрій із золотими медалями закінчили муніципальний коледж Миколаєва, згодом донька закінчила з відзнакою Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, син Андрій – відмінник навчання, староста академічної групи того ж вишу, обоє вчилися за державним замовленням. Окрім того, донька закінчила Київський університет культури та мистецтв. Я щасливий дідусь, нещодавно донечка подарувала онучка Назарчика.

Ми з дружиною доклали багато зусиль для виховання дітей, щоб у них не було споживацького ставлення до життя, щоб вони домагалися бажаного через сумління і працю. Адже, правильно запущений бумеранг правильно й повертається.

Мої діти самостійно заробляють кошти і вміють їх економити, бо ми з дружиною, так їх навчили. Я хотів би, щоб вони і інші молоді люди, примножуючи свої статки, не витрачалися на хабарі, а швидше ставали успішним підприємницьким середнім класом, на яких орієнтуються в усьому світі.

Зрозуміло, в нашій країні чесно заробити великі гроші неможливо, адже для того, щоб заплатити понад (до недавнього) сотню податків і витримати, здебільшого замовні перевірки, майже 70 контролюючих органів, треба вміти красти і брехати. Тому я виступаю за створення нових робочих місць через подальше зниження податків, здешевлення кредитів і ліквідацію більшості дозвільних процедур, які призводять до хабарництва та корупції.

Я ніколи не ставив за мету – за будь якої ціни добитися великих статків: щастя — не в матеріальному багатстві і не в кількості грошей, «цеглин» та іншого «залізяччя». Головне правило мого життя: «Ще не народився той, хто з собою все на той світ забрав», і десять заповідей Божих я намагаюся дотримуватися, якби не було важко.

Головне для мене — здорова, міцна сім’я і улюблена справа, від якої отримую задоволення.

Я – політик, і не уявляю себе без активної громадської роботи, без друзів, з якими виборювали свободу на Майданах. Серед них чимало активістів з Первомайщини, Врадіїївщини, Кривоозерщини, Арбузинки та Братського.

І свого онука я виховаю патріотом, а поки він підростатиме я будуватиму для нього і таких як він маленьких українців щасливу країну, в якій цінуватиметься людська гідність, зникнуть горе й злидні. Щоб наші нащадки сказали – вони це зробили!

— На Вашу думку, що треба змінити на рівні місцевих громад, в тому числі 132 виборчого округу, щоб вони почати жити по-новому?

В рамках реформи децентралізації виконавчої влади, місцеві громади матимуть право самостійно розпоряджатися коштами та вкладати їх в соціально-економічний розвиток своїх територій. Однак реформи необхідно розпочинати з усвідомлення того, що ніхто, окрім нас самих, не створить нам умов, подібних до європейських.

Зміна законодавства значно розширить сферу впливу місцевого самоврядування, тому дуже важливо обирати на посади сільських, селищних, міських голів та депутатів різних рівнів патріотично налаштованих людей, які «не здають» інтереси громади.

Цьогорічні вибори дають нам можливість звільнитися від зневіри і в демократичний спосіб перезавантажити владу, але при цьому обов’язково згадайте, що обіцяли кандидати під вибори і що реально виконали.

Зокрема, що зробив після обрання народним депутатом України Микола Круглов? Чи зустрічався з виборцями?

Чи стало краще жити селянам у землевласника Корнацького, який, вкотре змінивши партійні прапори та заручившись підтримкою пропрезидентської партії, балотується до Верховної Ради по 132 округу?

У мене виникає питання, якщо на виборах і довиборах 2012-2013 років він йшов до парламенту з метою захистити свій бізнес від злочинної влади, про що неодноразово заявляв, то цього разу, після зміни влади, від кого він збирається захищатися? Від селян, в яких шахрайським шляхом забрав земельні паї і вважає своїми рабами? Від найманих працівників, які батрачать на нього?

Звертаюся до тих, хто втомився, зневірився у боротьбі і змирився із залежністю від «захисника селян». Віддаючи свій голос за панську подачку готівкою, м’ясом чи гречкою, ви заганяєте себе у ще більшу безвихідь, бо омріяний мандат нардепа – це те, що йому треба від вас. Цей карт-бланш відкриває для нього необмежені можливості доступу до влади і примноження своїх багатств. А от стане він обраним чи посланим – залежить тільки від вас.

Ще одна проблема – це так звані«парашутисти» — кандидати з інших регіонів, яких не знають виборці, або бачать їх лише перед виборами. Ну яка, скажіть, з них користь, якщо безпартійні кандидати реальними справами вже багато років допомагають розбудовувати Первомайськ, села і селища округу.

— Що Ви обіцяєте своїм виборцям?

Щиро служити людям і доводити своїми діями, що можна жити чесно, не красти і не брехати. Я не маю великих статків, тому грошей і комп’ютерів не роздаватиму, іменних лавок та дитячих майданчиків не облаштовуватиму, це зробить новообрана місцева влада, при контролі з боку громади і моїй безпосередній участі, щоб кошти місцевого бюджету витрачалися за призначенням.

Я йду на вибори самостійно, бо не хочу бути партійним кнопкодавом і залежати від «руки Чечетова». Тож голосуватиму особистою карткою, працювати над реформаторськими законами, щоб на законодавчому рівні боротися зі старою корупційною системою. Я зустрічатимуся з виборцями, вони завжди будуть бачити і відчувати результати моєї праці.

Має бути механізм притягнення народних депутатів до відповідальності, тому у новій Верховній Рада я ініціюватиму прийняття закону про відкликання народних депутатів усіх рівнів, в разі невідповідності їх статусу.

Якщо виборці виявлять мені довіру і я стану народним депутатом, то, даю слово честі, переїхати жити у Первомайськ, тому що переконаний, депутат має проживати на території округу, їздити місцевими дорогами, споживати місцеву воду, користуватися комунальними та побутовими послугами тощо, і на собі відчувати проблеми округу.

Але цього можна добитися, якщо усвідомимо, що погану владу обирають хороші люди, які не ходять на вибори, і цим користуються фальсифікатори у виборчих комісіях. Тож мусимо зібрати волю в кулак і оновити парламент.

Шановна громадо! Благаю Вас, я готовий волати на всю Україну, щоб ви мене почули і відкинули думку, нав’язану політтехнологами: «За мене все вирішили», «Навіщо мені це потрібно», «Голосуй — не голосуй, все одно нічого не міняється», а потім, сидячи на кухні, за чаркою, обурюватися тим, що відбувається в залі Верховної Ради. Але ж народні обранці не з місяця туди звалилися. Не шукайте крайніх, а запитайте себе: «Що я особисто зробив для того, щоб депутатів-зрадників не було?», «Чи знайшов я час розібратися в десятці кандидатів?».

Для цього достатньо звернути увагу на біографії кандидатів, уважно прочитати їх програми, а не слухати сусідів та знайомих. Це ваш вибір і відповідальність за те, якою буде нова Верховна Рада, це ваше майбутнє на найближчі чотири-п’ять років, і як житимете – залежить від вас.

Зрозумійте нарешті — це ви(!)наймаєте депутатів на службу, сплачуючи податки, наповнюючи бюджет держави, із якого вони отримують заробітну плату, то чому ж терпите їх зрадництво і наругу над вами?

— Що Ви конкретно робите, аби на Миколаївщині залишалася стабільна і безпечна політична ситуація?

На щастя, миколаївська влада і громада єдині в бажанні попередити сепаратистські настрої і не допустили провокацій в нашій області. Проявляються найкращі якості моїх земляків, з якими організовуємо протестні мітинги, надаємо допомогу бійцям з 79-ї аеромобільної бригади, добровольцям, які відправляються на Схід.

Я ще з березня входжу до Народного ополчення Миколаївщини. Регулярно чергую з побратимами на блок-пості при виїзді з Миколаєва.

Окрім того, не дочекавшись повістки, добровільно відвідав військкомат, пройшов медкомісію, отримав мобілізаційне розпорядження в батальйон «Інгул», і в будь яку хвилину готовий відправитися в зону АТО.

Не маю жодного сумніву в тому, що ми здолаємо всі труднощі, відстоїмо територіальну цілісність нашої держави, забезпечимо мир та спокій. Ми прагнемо миру і побудуємо сильну та незалежну Україну. Я мрію про той час, коли «смачно» плюну на могилу Путіна!

Без коментарів. Залишається побажати Вам підтримки виборців, бо такі войовничі депутати потрібні і Верховній Раді і на передовій бойових дій.

Дякую і сподіваюся, що мої виборці зрозуміють — я проста людина з народу, і мені, без їх підтримки, пробитися у Верховну Раду неможливо. Тож здолаємо цю соціальну несправедливість і приведемо в парламент нових радикальних людей, українців по духу і ментальності, рішучих і безкомпромісних патріотів, готових приймати сміливі рішення та рятувати нашу країну. Тільки разом – ми сила!

Дякуємо Вам за інтерв’ю.

Постскриптум. Я відкритий для всіх. Хто розділяє мої думки, хто вірить, що чесна і порядна людина, все-таки може стати, чесним і порядним народним депутатом, залежним лише від громади, надаю мій особистий мобільний телефон: 063 714 05 04. Мене легко знайти в соціальних мережах: на Фейсбуці, в Однокласниках та Вконтакті.

найда

 первомайск.инфо

 первомайск.инфо

первомайск.инфо

13 Комментариев

 1. Анатолий

  Октябрь 7, 2014 at 12:02 пп

  Чистый баран! Самое обидное что за такого у.бка люди будут голосовать на зло той власти и этой!

  • Владимир

   Октябрь 7, 2014 at 9:50 пп

   Найда ранее был вербован советской системой (КГБ) теперь он является пособником ФСБшников и гавкающей шавкой Аркадия Корнацкого. Он как отвлекающий маневр Аркашки перед фальсификацией выборов.

   Найда ранее проходил тщательное медицинское обследование в псих.клиниках.

   Довольно вспыльчив, но всегда знает под какую дудку петь и плясать.

   Найда проходит по КГБшным документам под псевдонимом «Ишак».

   Ранее не судимый, привлекался за хулиганство и подозревался в шантаже.

 2. Аркадий

  Октябрь 7, 2014 at 12:05 пп

  ЦИТАТА И ИНТЕРВЬЮ:

  «Я мрію про той час, коли «смачно» плюну на могилу Путіна!»

  Неужли еще что-то нужно говорить относительно этого идиота?

 3. обозреватель

  Октябрь 7, 2014 at 2:49 пп

  От мечты у человека,плюнуть на могилу Путина)))Лол,с такими людьми в политике мы точно построим сильное государство,только в составе России,либо Польши)).Моё поколение,это 30-40 лет,провело детство в советском союзе,мы ещё не познали всех прелестей советского режима,но уже научились мечтать,о великом,о космосе,о олимпиадах,о науке,о Родине,а тут пришла Украина,разбила все наши мечты и предлагает вместо этого мечтать сьездить в Польшу на уборку клубники и плюнуть на могилу Путина и гордится что мы отстаем от Чехии в культурном плане всего на 10 лет,да-да,это так по нашему ящику говорят,забывая видимо,что Украина государство в центре Европы с величайшей историей,не той 23х летней,когда мы шастаем по свету с протянутой рукой,а настоящей историей,отобранной у нас и замененой на голодомор,Бандеру и Шухевича,хоть удавись от такой истории.Да,широко отечество

 4. Вячеслав

  Октябрь 7, 2014 at 4:05 пп

  А почему бы не плюнуть??? А кто бы из украинцев не захотел этого сделать? Лично его не знаю, но и бараном назвать за что — не нашел. Уж лучше такой, что за жизнь не украл, чем старую «опытную» козлоту. Глупо обсуждать Найду, он у нас все равно не проходной. Чувак без бабла: максимум — город! Так что, земляки, не парьтесь! Обидно другое: Те, кто реально мог бы что-то сделать — пашут! А те, кто готов здохнуть за свои места, сделают всё ради этого.. и нами не побрезгуют. Не надо питать иллюзий по поводу наших толстосумов! Им наш город нужен только как бизнес-проект, а мы, как его участники в роли винтиков. Найда не пройдёт — это понятно, но я наверное проголосую за него. Надо искать и пробовать, выбирать. Потому как, сегодняшние уже давно себя «показали». Всех в мусорник!!!

 5. Просто Віра

  Октябрь 7, 2014 at 5:54 пп

  Ну не скажіть. Як на мене, навіть цікавий чоловік, а те, що плюнути хоче на могилу Пу…., так це бажання мільйонів українців. Світ зрозуміє, народ в душі порадіє. Прости Господи.

 6. Доктор

  Октябрь 8, 2014 at 12:36 дп

  Бред сумашедшего….

 7. Неотложка

  Октябрь 8, 2014 at 4:25 пп

  Впечатление такое, что в Первомайске сплошь и рядом -специалисты по психиатрии! А в корень зрить ленитесь. Вот и живите со своими тараканами в голове, а нормального человека не травите!
  Голосуем за Найду! Как говорит Петя Порошенко — КРАПКА!

 8. александр

  Октябрь 8, 2014 at 8:38 пп

  я знаю олега найду очень много лет.и могу с уверенностью сказать всем вам что он не является ничьей шавкой а это очень порядочный и чесный человек.лучше все берите пример.этого человека уважают тысячи людей в любом регионе нашей страны

 9. Валерий.

  Октябрь 8, 2014 at 9:25 пп

  Через одного коменты нанятых троллей Корнацкого!Народ, Вам обязательно нужно выбрать мужика с боблом, чтобы он ушёл в раду и за вас забыл. Так? Гречку его вы быстро съедите и будете опять проклинать власть, которую сами же выбрали. Найда простой человек, который всегда держит своё слово( я знаю),мужик сказал- мужик сделал. Как раз он и представлял бы ваши интересы в Раде и ездил бы к вам на отчёты как того требует закон.Может многого и не сделает(так как денег не воровал),но кому то поможет по житейски,пробъёт строительство какой дороги , да мало ли проблем…. А ругать человека только из-за того,что он не богат и не разносит по дворам «пайки» не достойно первомайцев.Почему у всех приговор- не пройдёт? А я за него!

 10. ФСБ рулед

  Октябрь 9, 2014 at 11:04 дп

  Ахахах алкаш Найда депутат ,нічого що три рази лікувавля від заежності алкоголю , а тепер ще лайна на вітер підкину,Найда йде самовисуванцем !!!!!!! читайте інформацію ,а від партії шЛяшка йде зовсім інша людина по нашому 132 округу.(теж з миколаєва)……..бо грошей дав от і йде, а дєбіла найду шЛюшко просто кинув…..

 11. Алексей

  Октябрь 9, 2014 at 4:56 пп

  Прочитал коменты,и поражаюсь с Вас люди! Человека судят по поступкам,а не по гнилым сплетням! Мы бойциы 79 аэромобильной бригады хотим поблагодарить Олега Владимировича Найду за его помощь в организации волонтёрского движения,на поддержку Украинской Армии и в часности Николаевской 79аэромобильной бригады!

 12. Блок-пост №.....

  Октябрь 10, 2014 at 12:35 дп

  Дорогий побратиме, згинуть наші вороженьки, як роса на сонці!!!!! Тримайся — всме лише починається! Слава Україні!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Самое комментируемое

To Top